Adrian Zandberg to były kochanek Nowackiej.

2015-10-22 11:56

Pojedynek partyjnych liderów za nami. Niekwestionowaną jego gwiazdą i objawieniem okazał się Adrian Zandberg (36 l.) z Partii Razem. Według wielu specjalistów zdecydowanie wygrał debatę, która dzięki niemu nabrała barw. Kim jest człowiek, który pokonał najważniejszych liderów politycznych? Okazuje się, że w jego życiorysie można dopatrzeć się ciakwych relacji.

Znajomi Zandberga z przeszłości dokładnie pamiętają towarzyszącą mu blondynkę. Była nią Barbara Nowacka (40 l.), obecnie liderka Zjednoczonej Lewicy! - Barbarę poznałem jako dziewczynę Adriana w 1997 roku - opowiada poseł Przemysław Wipler (37 l.), który zna Zandberga ze studiów. - Byli dobraną parą. Mieli ze sobą dużo wspólnego - oboje o skrajnie lewicowych poglądach, oboje z dobrych domów - wspomina. Byli nierozłączni! A jednak rozstali się. - To Baśka rzuciła Adriana - mówi nam były współpracownik Zandberga. Miała o tym zdecydować różnica charakterów. - Nie komentuję swojego życia prywatnego. Mogę tylko powiedzieć, że z Barbarą znamy się od lat. Protestowaliśmy razem m.in. przeciwko wysyłaniu wojsk do Iraku - mówi nam Zandberg.

Zdolny uczeń

Po przeprowadzce z Danii do Polski 30 lat temu Zandberg zamieszkał z rodziną w Warszawie. W szkole był prymusem. - Był uczniem wszechstronnie uzdolnionym, piekielnie inteligentnym. Nigdy bym się nie spodziewała, że zostanie politykiem! - mówi nam jego była nauczycielka. Na UW studiował historię, później zrobił również doktorat. Oczywiście na temat socjalizmu.

Adrian Che Guevara

W przeszłości Zandberg aktywnie działał w młodzieżówce Unii Pracy. Reprezentował radykalnie lewicowe skrzydło organizacji. Gdy UP przystąpiła do koalicji z SLD, Zandberg opuścił partię. Po tym współtworzył organizację Młodzi Socjaliści. - U Adriana zawsze była widoczna straszna niechęć do SLD i postkomunistów. Chciał rządzić autorytarnie, a ten despotyzm mu pozostał do dziś - opowiada lewicowy działacz Piotr Szumlewicz (39 l.). Jego słowa potwierdza były współpracownik Zandberga. - Jest inteligenty, ale ma mentalność sekciarza - mówi. Był zafascynowany kubańskim rewolucjonistą Ernesto Che Guevarą. Koszulka z wizerunkiem słynnego rewolucjonisty oraz arafatka to były znaki rozpoznawcze Zandberga.

Socjalista i biznesmen

Kiedyś Zandberg walczył o dostęp do bezpłatnych studiów, teraz wykłada na prywatnej uczelni, na której za czesne trzeba płacić ponad 1000 złotych miesięcznie. W tej samej szkole stanowisko kanclerza piastuje Barbara Nowacka, a rektorem jest ojciec Nowackiej. Poglądy skrajnie lewicowe nie przeszkadzają mu w robieniu interesów. Zandberg prowadzi firmę zajmującą się oprogramowaniem komputerowym. Oprócz tego z innym słynnym działaczem lewicowym, Piotrem Ikonowiczem (59 l.), założył Warszawską Kooperatywę Spożywczą, która dostarcza warszawiakom ekologiczne owoce i warzywa.

Macho debaty

Wtorkowa debata liderów byłaby nudna, gdyby nie Zandberg. Wyraźnie wyróżniał się wśród ospałych polityków. W oczy rzucało się jeszcze jedno - atakował byłą kochankę! - To było bardzo nieeleganckie. Nie podobały mi się wstawki sugerujące, że Nowacka jest paprotką Millera. Zachowywał się jak macho! W Młodych Socjalistach też zdarzały mu się takie sugestie odnośnie do kobiet - komentuje Szumlewicz.

Zobacz także: Zandberg: Tradycja Solidarności z 1980 r. jest nam bliska

Wszystko dla miłośników sportu taniej! Zajrzyj na Sportisimo kody rabatowe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE