Adrian Zandberg to były kochanek Nowackiej.

2015-10-22 11:56 aka

Pojedynek partyjnych liderów za nami. Niekwestionowaną jego gwiazdą i objawieniem okazał się Adrian Zandberg (36 l.) z Partii Razem. Według wielu specjalistów zdecydowanie wygrał debatę, która dzięki niemu nabrała barw. Kim jest człowiek, który pokonał najważniejszych liderów politycznych? Okazuje się, że w jego życiorysie można dopatrzeć się ciakwych relacji.

Znajomi Zandberga z przeszłości dokładnie pamiętają towarzyszącą mu blondynkę. Była nią Barbara Nowacka (40 l.), obecnie liderka Zjednoczonej Lewicy! - Barbarę poznałem jako dziewczynę Adriana w 1997 roku - opowiada poseł Przemysław Wipler (37 l.), który zna Zandberga ze studiów. - Byli dobraną parą. Mieli ze sobą dużo wspólnego - oboje o skrajnie lewicowych poglądach, oboje z dobrych domów - wspomina. Byli nierozłączni! A jednak rozstali się. - To Baśka rzuciła Adriana - mówi nam były współpracownik Zandberga. Miała o tym zdecydować różnica charakterów. - Nie komentuję swojego życia prywatnego. Mogę tylko powiedzieć, że z Barbarą znamy się od lat. Protestowaliśmy razem m.in. przeciwko wysyłaniu wojsk do Iraku - mówi nam Zandberg.

Zdolny uczeń

Po przeprowadzce z Danii do Polski 30 lat temu Zandberg zamieszkał z rodziną w Warszawie. W szkole był prymusem. - Był uczniem wszechstronnie uzdolnionym, piekielnie inteligentnym. Nigdy bym się nie spodziewała, że zostanie politykiem! - mówi nam jego była nauczycielka. Na UW studiował historię, później zrobił również doktorat. Oczywiście na temat socjalizmu.

Adrian Che Guevara

W przeszłości Zandberg aktywnie działał w młodzieżówce Unii Pracy. Reprezentował radykalnie lewicowe skrzydło organizacji. Gdy UP przystąpiła do koalicji z SLD, Zandberg opuścił partię. Po tym współtworzył organizację Młodzi Socjaliści. - U Adriana zawsze była widoczna straszna niechęć do SLD i postkomunistów. Chciał rządzić autorytarnie, a ten despotyzm mu pozostał do dziś - opowiada lewicowy działacz Piotr Szumlewicz (39 l.). Jego słowa potwierdza były współpracownik Zandberga. - Jest inteligenty, ale ma mentalność sekciarza - mówi. Był zafascynowany kubańskim rewolucjonistą Ernesto Che Guevarą. Koszulka z wizerunkiem słynnego rewolucjonisty oraz arafatka to były znaki rozpoznawcze Zandberga.

Socjalista i biznesmen

Kiedyś Zandberg walczył o dostęp do bezpłatnych studiów, teraz wykłada na prywatnej uczelni, na której za czesne trzeba płacić ponad 1000 złotych miesięcznie. W tej samej szkole stanowisko kanclerza piastuje Barbara Nowacka, a rektorem jest ojciec Nowackiej. Poglądy skrajnie lewicowe nie przeszkadzają mu w robieniu interesów. Zandberg prowadzi firmę zajmującą się oprogramowaniem komputerowym. Oprócz tego z innym słynnym działaczem lewicowym, Piotrem Ikonowiczem (59 l.), założył Warszawską Kooperatywę Spożywczą, która dostarcza warszawiakom ekologiczne owoce i warzywa.

Macho debaty

Wtorkowa debata liderów byłaby nudna, gdyby nie Zandberg. Wyraźnie wyróżniał się wśród ospałych polityków. W oczy rzucało się jeszcze jedno - atakował byłą kochankę! - To było bardzo nieeleganckie. Nie podobały mi się wstawki sugerujące, że Nowacka jest paprotką Millera. Zachowywał się jak macho! W Młodych Socjalistach też zdarzały mu się takie sugestie odnośnie do kobiet - komentuje Szumlewicz.

Zobacz także: Zandberg: Tradycja Solidarności z 1980 r. jest nam bliska

Wszystko dla miłośników sportu taniej! Zajrzyj na Sportisimo kody rabatowe.

Najnowsze