Afera mailowa Dworczyka. Posłowie PiS w milczeniu wyszli z sali

2022-01-11 21:00
Komisja Obrony Narodowej
Autor: twitter.com/ARozenek/

Afera z wyciekiem maili, które domniemanie pochodzą ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka wciąż odbija się szerokim echem w internecie. Temat poruszono na wtorkowym posiedzeniu Komisji Obrony Narodowej, wszak wyciek ze skrzynki wysoko postawionych urzędników państwowych, jest związany z bezpieczeństwem kraju. Gdy przytaczano maile z afery, wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz odmówił komentarza, a Michał Jach z PiS podjął decyzję o zamknięciu posiedzenia.

Afera mailowa Dworczyka. Posłowie PiS nie chcieli rozmawiać

Cezary Tomczyk, poseł Koalicji Obywatelskiej przytoczył m.in. sprawę wycieku zakupu zakupu Caracali (śmigłowców bojowych). Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz zdecydował się nie komentować tej sprawy. Stwierdził, że podawane przez opozycję informację pochodzą z portali "rosyjskich, lub reglamentowanych przez Kreml". Następnie uznał, że jeśli MON nie będzie opiniować przedstawionych tematów, to nie ma sensu kontynuować posiedzenia.

ZOBACZ Dramat! Hackerzy, którzy włamali się na pocztę Dworczyka chcą pieniędzy! Co teraz?

Prof. Jarosław Flis: Dworczyk to kozioł ofiarny [Super Raport]

Posiedzenie zostało zamknięte, a politycy PiS opuścili salę. Gdy wychodzili z komisji, towarzyszyły im okrzyki polityków opozycji, którzy krzyczeli "skandal!" oraz "szczury!". Wygląda na to, że to nie koniec uporu opozycji w drążeniu rzekomych maili ze skrzynki Michała Dworczyka.

Opozycja powiadamia prokuraturę

- Składam zawiadomienie o możliwości popełniania przestępstwa przez Szefa Komisji Obrony Narodowej w związku z zerwaniem prac Komisji i przekroczeniem swoich uprawnień. Dziś rozlicza go kolega z partii, jutro niezależny prokurator - poinformował Cezary Tomczyk na swoim twitterowym profilu.

Tymczasem Michał Dworczyk sam przyznał, że złożył zawiadomienie do służb specjalnych o włamaniu na skrzynki mailowe jego, oraz jego żony. Nie komentował jednak, czy pojawiające się w internecie materiały są autentyczne. Rząd zrzuca odpowiedzialność na rosyjskich hakerów i akcję dezinformacyjną.

Sonda
Co sądzisz o aferze mailowej Michała Dworczyka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE