AFERA przed przyjazdem Dudy do Zamościa. Ściągali plakaty z Trzaskowskim?! [ZDJĘCIA] Wybory 2020

2020-07-10 19:24 Jot
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
Autor: Paweł Skraba, Łukasz Gągulski Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski

Finał kampanii wyborczej już za kilka godzin. Obaj kandydaci po długiej kampanii pełnej zwrotów akcji zabiorą po raz ostatni głos przed ciszą wyborczą. Andrzej Duda finał będzie miał w Zamościu, a Rafał Trzaskowski w Rybniku. To właśnie w Zamościu miało dojść do dziwnego zdarzenia: zdejmowania plakatów kandydata KO.

W Zamościu trwały dziś przygotowania do wieczornego spotkania z Andrzejem Dudą. Miasto szykowało się na przyjazd prezydenta, który właśnie je wybrał na miejsce swojego finału kampanii. Przed dotarciem do Zamościa, Duda odwiedził m.in. Rzeszów, gdzie jego żona Agata Duda zabrała głos. W pełnym emocji wystąpieniu mówiła  o brutalnej kampanii, o swoim mężu i zaapelowała do Trzaskowskiego i jego żony O CZYM PISALIŚMY TUTAJ - ZOBACZ WYSTĄPIENIE AGATY DUDY. Zamość szykował się jednak do przyjazdu Dudy w dziwny sposób. Oto m.in. na Facebooku portalu Tygodnik Zamojski pojawiły się  zdjęcia, na których widać, jak z jednego z budynków, na wysokości piętra, z podnośnika mają być usuwane są plakaty Rafała Trzaskowskiego. Sprawą zainteresował się też Dziennik Wschodni. 

Jak wyjaśniono zdjęte zostały plakaty z kamienicy na Starym Mieście. "Rzeczywiście pracownicy spółki pod nadzorem Straży Miejskiej zdejmowali dzisiaj jeden baner z kamienicy na Starym Mieście. Wynikało to z faktu, że lokatorka, która w wyniku prośby funkcjonariuszy Straży Miejskiej zobowiązała się do zdjęcia banera, tego nie zrobiła. Służby miejskie oparły swoje działania na art. 110 § 1 i 5 kodeksu wyborczego oraz na art. 63a § 1 kodeksu wykroczeń – tłumaczy Zakład Gospodarki Lokalowej - cytuje komunikat z zakładu, Dziennik Wschodni. - Te działania wynikają również wprost z zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Zamość, który w obrębie strefy „A” ochrony konserwatorskiej, jaką jest teren Starego Miasta, zakazuje lokalizowania tego typu obiektów - zakomunikowano w wiadomości przekazanej Dziennikowi Wschodniemu. 

Wieczór wyborczy
Autor: SE
Najnowsze