Afera ze szczepionkami. Wiceminister sprawiedliwości ostro: Zgłaszamy rektora WUM do prokuratury. Mówi o "cyrku"

2021-01-04 8:17
Michał Woś
Autor: Pawel Wisniewski/EAST NEWS Michał Woś

Nie milkną echa afery ze szczepionkami przeciw koronawirusowi. Chodzi o to, że w pierwszej kolejności zaszczepieni mieli zostać pracownicy służby zdrowia. Tymczasem na jaw wyszło, że zaszczepieni już zostali m. in. aktorzy: Krystyna Janda, Andrzej Seweryn i inne osoby z celebryckiego świata. Osoby te zostały zaszczepione z puli szczepionek, którą dysponował Warszawski Uniwersytet Medyczny. Wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś napisał, że: - Zgłaszamy z Janem Kanthakiem rektora WUM, za te Jandy, Millera do prokuratury.

Afera ze szczepionkami rozgrzała społeczno-polityczną atmosferę do czerwoności. Okazało się, że szczepienia na Covid-19 prowadzone przez Warszawski Uniwersytet Medyczny poszły w zaskakującą stronę. Jak wiadomo według harmonogramu w pierwszej kolejności mieli być szczepieni ci, którzy są najbardziej zagrożeni zachorowaniem na koronawirusa, czyli osoby będące na pierwszej linii walki z pandemią: personel medyczny. Tymczasem wyszło na jaw, że z puli szczepionek WUM zaszczepieni zostali nie tylko pracownicy szpitala, ale też osoby z zupełnie innej strony, czyli celebryci. Wiadomo, że po szczepieniu są m.in. Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Andrzej Seweryn, ale też były premier Leszek Miller. Te doniesienia wywołały skandal. Już wiadomo, że zostaną podjęte specjalne kroki, które mają pomóc zbadać sprawę. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiadomił, że poprosił szefa NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia), by przeprowadzona została szczegółowa kontrola w jednostkach związanych z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. To jednak nie wszystko.

SPRAWDŹ>>>Macierewicz dostał potężne wsparcie od wroga Wałęsy na starcie nowego roku! Tego już się nie zatrzyma

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zapowiedział na Twitterze, że sprawa nabierze poważny kierunek: - Elity celebryckie szorują po dnie. Cwaniactwo i kolesiostwo. Na WUM 10 tys. osób zapisanych, a oni wpychają kolesi w kolejkę. To nie temat tylko na kontrolę, ale na śledztwo. Zgłaszamy z Janem Kanthakiem rektora WUM, za te Jandy, Millera do prokuratury.

- Święta poza netem, a tu takie cyrki - dodał.

Ci aktorzy zaszczepili się na koronawirusa bez kolejki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE