Agata Duda zadała szyku na ludowych dożynkach. Bajeczna stylizacja

2020-09-20 18:44 ddp
Para prezydencka na dożynkach
Autor: Grzegorz Jakubowski/KPRP Para prezydencka na dożynkach

W niedzielę odbyły się w Warszawie uroczystości Dożynek Prezydenckich. Zwyczajowo odbywają się one w Spale, jednak w tym roku zostały przeniesione do stolicy. Jak co roku prezydent obejrzał m.in. wieńce dożynkowe, symbolizujące zebrane w tym roku plony. Ale furorę zrobiła przede wszystkim pierwsza dama - Agata Duda.

Na scenie przed Pałacem Prezydenckim para prezydencka uczestniczyła w ceremonialnym wręczeniu chleba. W uroczystości wziął udział zespół "Mazowsze", który "obtańczył" parę prezydencką. Uwagę skupiała na sobie Agata Kornhauser-Duda, która w długiej, bajecznie kolorowej sukni wyglądała jak rajski ptak. 

Parze prezydenckiej zaprezentowano także zwyczajowe wieńce, mające symbolizować tegoroczne plony. Andrzej Duda z kolei wystąpił z przemówieniem, mocno akcentując miejsce rolników we współczesnej Polsce. 

- W tym roku całe polskie społeczeństwo przekonało się niezwykle dobitnie, jak ważna jest praca rolników (...). Nawet ci, którzy na co dzień się nad tym nie zastanawiali, skąd w ogóle biorą się te artykuły w sklepach, w tym roku po raz pierwszy od dziesiątków lat usłyszeli, że są obawy, że może zabraknąć jedzenia, że są obawy, że półki w sklepach będą puste - mówił prezydent i dodał, że dzięki ciężkiej pracy rolników te obawy okazały się bezpodstawne. 

Uwagę skupiała na sobie Agata Duda. W doskonale skrojonej sukni wyglądała bardzo szykownie i elegancko. I znakomicie wkomponowała się w stylistykę otaczających ją tancerzy i tancerek Mazowsza, ubranych w równie kolorowe ludowe stroje. Przez pięć lat prezydentury męża Agata Duda bardzo się zmieniło.

Express Biedrzyckiej - Jacek Ozdoba: Polacy chcą Zjednoczonej Prawicy. Musimy wrócić do stołu i negocjować

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze