Ale się porobiło! Agata Duda nie odpowiedziała na apel! Bardzo nieprzyjemna sytuacja

2021-10-23 8:12
Agata Duda
Autor: youtube

Agata Duda nie należy do pierwszych dam słynących z wielkiej aktywności w mediach. Nie oznacza to, że żona prezydenta RP narzeka na brak zajęć. Pierwsza dama często bierze udział m.in. w różnych akcjach charytatywnych. Tym razem jednak, jak donosi portal Newsweek, Agata Duda - w przeciwieństwie do Anny Komorowskiej i Jolanty Kwaśniewskiej - nie odpowiedziała na apel. Zrobiła się bardzo nieprzyjemna sytuacja.

Agata Duda - wg informacji przekazanych przez Newsweek - nie zareagowała na wezwanie stowarzyszenia Kobiety Filmu, które napisało list do pierwszych dam (Danuty Wałęsy, Jolanty Kwaśniewskiej, Anny Komorowskiej i Agaty Dudy) z apelem o wstawienie się za imigrantkami i ich dziećmi przebywającymi na granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską. Żony Bronisława Komorowskiego i Aleksandra Kwaśniewskiego zdecydowały się osobiście przyjechać do Michałowa, Danuta Wałęsa natomiast wspiera manifest, ale stan zdrowia nie pozwala jej być na miejscu. - Chcę wyrazić niezgodę na to, jak polskie władze traktują uchodźców, a zwłaszcza matki z dziećmi. I zaapelować, aby polska władza, sama nie udzielając pomocy, pozwoliła przynajmniej na udzielanie jej przez organizacje pozarządowe, którym dziś jest to uniemożliwiane. Chcę również podziękować mieszkańcom i samorządom w strefie przygranicznej, które mimo rzucania im kłód pod nogi, niosą pomoc skazanym na cierpienie ludziom - tak argumentowała swój udział w inicjatywie Anna Komorowska.

NIE PRZEGAP: Ziemkiewicz wali w Sikorskiego. Nagle obrywa! Potem wyciągają paskudny cytat Kempy

Agata Duda przesyła całusa prezydentowi

Jolanta Kwaśniewska natomiast zwraca uwagę na to, że jako była pierwsza dama "niewiele" może zaoferować. - Serce, wsparcie finansowe i po raz kolejny zaapelować o więcej empatii oraz przede wszystkim o umożliwienie lekarzom niesienia pomocy bezpośrednio w strefie zagrożenia, a także o umożliwienie na tym terenie działania organizacji humanitarnych - podkreśliła zona Aleksandra Kwaśniewskiego. 

NIŻEJ GLERIA ZDJĘĆ Z PROTESTU W MICHAŁOWIE, W KTÓRYM UDZIAŁ BRAŁY BYŁE PIERWSZE DAMY:

Sonda
Wolisz Agatę Dudę czy Jolantę Kwaśniewską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE