Amber Gold. Jest akt oskarżenia przeciw prokurator Barbarze K

2020-12-05 10:43 MO
Amber Gold [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay.com / CC0 Amber Gold [zdjęcie ilustracyjne]

Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciw prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012. Prokuratura zarzuca Barbarze K. niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień.

"Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012, a więc bezpośrednio po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego" - podała PO w Legnicy.

Dodano, że w ocenie prokuratury Barbara K. w rażący sposób zaniedbała swoje obowiązki, ignorując informacje o przestępczej działalności Amber Gold i nie wykonując wielu oczywistych z punktu widzenia śledztwa czynności.

"W rezultacie umożliwiła kontynuowanie przestępczej działalności przez Marcina P. i kierowaną przez niego spółkę Amber Gold, której działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niemal 19 tysięcy osób" - podkreślono.

Pawłowicz wkroczyła do akcji. Dzika furia! Międzynarodowa afera

Patryk Vega ujawnia, kto jest na taśmach afery podkarpackiej #HOT
Najnowsze
KOMENTARZE