Andrej Duda podjął ważną decyzję ws. NATO. Mocna deklaracja prezydenta

2021-11-25 16:27
Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Sekretarzem Generalnym NATO
Autor: TWITTER/ @BBN_PL Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Sekretarzem Generalnym NATO

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził kwaterę główna NATO w Brukseli. Podczas spotkania z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem padły ważne słowa. Obaj politycy wystąpili również na wspólnej konferencji, która została zdominowana jednym z ważniejszych wyzwań przed którym stoi Polska. Chodzi o kryzys migracyjny.

Kalendarz prezydenta Andrzeja Dudy jest niezwykle napięty. Jednak głowa państwa mimo wielu aktywności odbywa kolejne wizyty. Tym razem Duda udał się do kwatery głównej NATO w Brukseli. Spotkał się tam z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Poza zakulisowymi rozmowami obaj politycy wystąpili we wspólnej konferencji, w której poruszyli problemy związane z kryzysem migracyjnym przy granicy polsko-białoruskiej. Na Twitterze Kancelarii Prezydenta zamieszczono wypowiedzi głowy państwa. - Na polskiej granicy trwa atak hybrydowy ze strony białoruskiej, bez wątpienia wspierany przez władze rosyjskie. Opisałem Sekretarzowi Gen. jak wygląda sytuacja i oddziaływanie na granice Polski, UE i NATO - powiedział Duda i kontynuował wątek. - W tej chwili ataki mniejszych grup na granicę następują nocami. Ci migranci, będący poza legalnymi przejściami, wyposażeni są często w niebezpieczne narzędzia - przekonywał. Prezydent Andrzej Duda podziękował także sekretarzowi NATO. - Podziękowałem Sekretarzowi Generalnemu NATO za jego jednoznaczne stanowisko. To było dla nas bardzo ważne. Realizujemy nasze zobowiązania traktatowe i wynikające z członkostwa w UE - przekazał. Z kolei na Twitterze Biura Bezpieczeństwa Narodowego pojawiła się wypowiedź Andrzeja Dudy dotycząca gotowości do wzmocnienia sił NATO w kontekście obecnej sytuacji. Co zdaje się być poważną deklaracją.  "W związku z działaniami Rosji w pobliżu Ukrainy, zgłosiłem propozycję, by zwiększyć gotowości sił NATO w tej części Europy i rozważyć wzmocnienie ich obecności, chociażby w ramach misji Air Policing" - czytamy na Twitterze BBN.

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Zagłosujemy za każdą rekomendacją Rady Medycznej
Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE