Andrzej Dera: Duda lepszym prezydentem niż Kaczyński [SEDNO SPRAWY]

2020-05-21 11:00 tw
Andrzej Dera w Radiu PLUS
Autor: Radio Plus Andrzej Dera w Radiu PLUS

Gościem programu „Sedno Sprawy” w Radiu Plus był Andrzej Dera. Prezydencki minister pytany o spadające poparcie w sondażach dla Andrzeja Dudy, powiedział, że „jest to związane z zamieszaniem dotyczącym przełożenia wyborów”. Dodał, że jest przekonany o tym, iż obecny prezydent wybory rozstrzygnie w I turze.

„Lepszego prezydenta nie mieliśmy. Z tego co ja rozmawiam z mieszkańcami, z tego co widać jak jest odbierany, takie jest poczucie większości Polaków i myślę, że zostanie to pokazane w tych wyborach” - stwierdził. Dopytywany, czy Andrzej Duda jest lepszym prezydentem niż Lech Kaczyński, Andrzej Dera przekonywał, że tak. „Ja osobiście uważam, że najlepszym prezydentem jest Andrzej Duda. Oczywiście każdy może mieć swoich faworytów” - wyjaśnił.

Gość „Sedna Sprawy” mówił też o terminie wyborów i ustawie, na podstawie której się odbędą. „Widzę coraz większy konsensus wszystkich sił politycznych, jeżeli chodzi o tę datę. Jeżeli Senat zrealizuje to, co było zapowiedziane, że w przyszłym tygodniu ustawa wyjdzie z Senatu i w przyszłym tygodniu Sejm podejmie decyzję, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby wybory odbyły się 28 czerwca. Ten termin jest w mojej ocenie optymalny”. - mówił minister w Kancelarii Prezydenta.

Przekonywał też, że prezydent niezwłocznie po przegłosowaniu ustawy ją podpisze. „Chodzi o to, żeby kalendarz był dobry dla wszystkich kandydatów, również dla Rafała Trzaskowskiego, by miał możliwość zebrania podpisów. Im szybciej zostanie wdrożona ta ustawa tym szybciej termin ogłosi Pani Marszałek i tym więcej czasu będą mieli kandydaci, żeby spełnić wymagania związane z wyborami”.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj