Bardzo kłopotliwe zdjęcie Andrzeja Dudy! Wyciągnęli je z szafy w najgorszym momencie. Nawet żona mu nie pomoże...

2020-11-26 15:46 likp
Andrzej Duda
Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/ SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Andrzej Duda lubi od czasu do czasu cyknąć sobie tzw. lżejszą fotkę - bez garnituru, bez wielkiej pompy i bez blichtru charakterystycznego dla każdej głowy państwa. Jedno z takich zdjęć nagle stało się bardzo kłopotliwe dla prezydenta. "Życzliwi" wyciągnęli je z szafy w najgorszym momencie. Duda będzie musiał się mocno tłumaczyć przed elektoratem PiS. W tej sytuacji nawet żona mu nie pomoże, bo Agata Duda zapewne doskonale zna mundur, który niespodziewanie stał się strasznym problemem.

Kłopotliwe zdjęcie Andrzeja Dudy trafiło na Instagram półtora roku temu i wówczas raczej nie wzbudziło większych kontrowersji. Mało tego, prezydent sam się nim pochwalił i sprawiał wrażanie bardzo zadowolonego. - Wczoraj, podczas robienia porządków w szafie, znalazłem mój mundur harcerski. Pierwszy raz miałem go na obozie w Krzewinach (koło Warlubia) w 1987 roku. Poprzedni mundur (z 1983) roku był już wtedy za mały...A teraz łezka w oku się kręci na wspomnienie młodzieńczych czasów... Ale została przyjaźń, i to taka "do grobowej deski". Pozdrawiam serdecznie wszystkich starych Skautów! - napisał przy zdjęciu Andrzej Duda. Prezydent powspominał, ludzie się wzruszyli i temat się wypalił. Kto by się spodziewał, że wiele miesięcy później powróci, i to w sposób, który na pewno nie spodoba się ani prezydentowi, ani Agacie Dudzie, która przecież mundur męża musi znać bardzo dobrze. 

ZOBACZ TAKŻE: Tak o Janie Pawle II jeszcze nikt nie mówił. Słowa gwiazdora TVP będą wstrząsem dla milionów Polaków. "Co do Wojtyły, dziś wiem..."

Okazji do ataku na Andrzeja Dudę nie przepuścił założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Rafał Gaweł, który w prześmiewczy sposób nawiązał do słów polityków PiS o symbolu Strajku Kobiet. Gaweł wyraźnie sugeruje podobieństwo znaku widocznego na ramieniu Dudy do symbolu Strajku Kobiet. Zobaczcie sami. 

Andrzej Duda oddał osocze dla chorych na koronawirusa
Najnowsze
KOMENTARZE