Andrzej Duda pożegnał biskupa Szarka. Padły wzruszające słowa

2020-10-17 15:59 BL
Andrzej Duda
Autor: ŁUKASZ GĄGULSKI/ SUPER EXPRESS Andrzej Duda

W sobotę na cmentarzu ewangelickim przy ul. Listopadowej w Bielsku-Białej odbyła się liturgia pogrzebowa biskupa seniora Jana Szarka. Zmarłego specjalny liście pożegnał prezydent Andrzej Duda. Napisał - "Jego odejście to wielka strata nie tylko dla Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego".

Biskup senior Jan Szarek zmarł 8 października w Cieszynie w wieku 84 lat. Był chory na COVID-19. Dziś odbyło się jego ostatnie pożegnanie. List do uczestników uroczystości pogrzebowych napisał prezydent Andrzej Duda.

- "Modlitwą i serdeczną pamięcią towarzyszę dzisiaj w ostatniej drodze Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Szarka" - napisał prezydent. Dodał, że odejście biskupa to wielka strata nie tylko dla Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. "W Jego osobie straciliśmy świadka wartości ewangelicznych, człowieka wielkiej wiary, prawości i kultury ducha". Duda wspomniał też, biskup dał się poznać jako troskliwy duszpasterz i znakomity organizator.

"Jako pierwszy prezes Diakonii Kościoła Ksiądz Biskup Szarek zabiegał o pomoc dla osób najbardziej potrzebujących, bez względu na ich wyznanie. Wniósł cenny wkład w rozwój działalności charytatywnej i wolontariatu w naszej Ojczyźnie" - podkreślił Duda. - „Biskup Szarek przyczynił się do uzgodnienia treści oraz podpisania historycznej deklaracji Kościołów w Polsce o wzajemnym uznaniu ważności sakramentu chrztu. Testament dobra, które wyświadczył nie tylko swoim braciom czy ruchowi ekumenicznemu w Polsce, ale również całej naszej wspólnocie obywatelskiej nigdy nie zostanie mu zapomniany”. Na koniec Duda złożył z serca płynące wyrazy współczucia Rodzinie, Przyjaciołom i Wiernym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Czytaj też: Koronawirus. Nie żyje biskup Jan Szarek. Pozostawił dwoje dzieci

Najnowsze