Andrzej Duda RODZINA. Żona Agata i córka Kinga. Kim są kobiety Andrzeja Dudy?

2015-08-06 12:24 mra|Paula

Andrzej Duda jest nowym prezydentem Polski. Rodzina Andrzeja Dudy to żona Agata, córka Kinga. Rodzice Dudy to ojciec Jan Tadeusz i matka Janina. Kim są bliscy Andrzeja Dudy, który wygrał wybory prezydenckie? Wiemy!

Andrzej Duda na konwencji inaugurującej kampanię wyborczą przedstawił swoją rodzinę: żonę Agatę Kornhauser oraz 20-letnią córkę Kingę. Obecni byli także rodzice Andrzeja Dudy: matka Janina Milewska-Duda i ojciec Jan Tadeusz Duda. Bliscy towarzyszyli Dudzie w czasie całej kampanii wyborczej. Szczególnie zaangażowane były żona i córka. Obie pokazywały się na oficjalnych spotkaniach. Córka i żona Dudy brały też udział w jego spotach wyborczych.

Rodzina Andrzeja Dudy: żona Agata, córka Kinga

Żona Andrzeja Dudy, to Agata Kornhauser-Duda. Jest ona z wykształcenia germanistką i ucz języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie (do tej samej szkoły uczęszczał Duda). Państwo Dudowie ślub wzięli w 1994 roku, jeszcze na studiach, gdy kandydat PiS na prezydenta Polski miał zaledwie 22 lata, a ich córka przyszła na świat zanim skończyli studia.

Żona Dudy, Agata Kornhauser-Duda jest córką Juliana Kornhausera, poety, prozaika i krytyka literackiego, tłumacza literatury chorwackiej i serbskiej, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego. Córka Andrzeja Dudy to 19-letnia Kinga Duda. Piękna dziewczyna przyciągała wzrok fotoreporterów w czasie konwencji. Kinga jest studentką pierwszego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Rodzice Andrzeja Dudy

Andrzej Duda urodził się w 1972 roku w Krakowie. Ojciec Jan Tadeusz jest profesorem na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a matka chemikiem.

Zobacz: Jarosław Kaczyński potwierdził: Andrzej Duda OFICJALNYM kandydatem na prezydenta. Kim jest 42-letni prawnik? Zostanie prezydentem?

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Najnowsze