Duda rozpływa się nad Rydzykiem w szczególnym dla niego dniu. Gratulacje takie, że klękajcie narody

2021-06-13 19:47
Tadeusz Rydzyk, Andrzej Duda
Autor: Piotr Lampkowski, ART SERVICE Tadeusz Rydzyk, Andrzej Duda

Tadeusz Rydzyk dziś ma swój wielki dzień. Redemptorysta z Torunia i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam - obchodzi w tym roku 50-lecie złożenia wieczystych ślubów zakonnych i święceń kapłańskich. Specjalnie na tę okazję Prezydent RP Andrzej Duda napisał list skierowany do duchownego, który odczytano w czasie mszy. Co Andrzej Duda napisał?

"Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora" - zaczął swój list Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, jak ważna jest rola "Radia Maryja", które niebawem będzie świętowało 30 lat działalności. ""Szczególna rola tej rozgłośni polega na tym, że pozwoliła ona w pełni wybrzmieć głosowi milionów Polaków wiernych tradycyjnym wartościom, a jednocześnie połączyła w kręgu modlitwy i otoczyła troską osoby samotne, często marginalizowane" - napisał. 

"Chociaż wszystkie te dzieła stworzone zostały staraniem wielu osób i środowisk, to nie powstałyby one, gdyby nie inspirujące idee, wytężona praca organizacyjna i osobisty charyzmat Ojca Dyrektora, łączący ludzkie wysiłki" - zapewnił prezydent. 

"Jestem przekonany, że dzięki niewyczerpanej energii Ojca Dyrektora wielkie toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać. Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowieni" - zauważył.

List od Andrzej Dudy przeczytała Grażyna Ignaczak-Bandych.

Super Raport 11.06 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, gen. Grzegorz Gielerak - dyrektor WIM w Warszawie), Sedno Sprawy: Paweł Wdówik
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE