Andrzej Duda udał się urlop. Gdzie odpoczywa prezydent? Znamy odpowiedź

2020-07-16 15:30 PMar
Prezydent Andrzej Duda na skuterze
Autor: 20PAPARA Prezydent Andrzej Duda na skuterze

Andrzej Duda po wyczerpującej kampanii wyborczej zdołał wywalczyć reelekcję i drugą kadencję piastować będzie stanowisko prezydenta Polski. Jego starcie przed drugą turą z Rafałem Trzaskowskim przez wielu komentatorów uznawane było za jedno z najbardziej brudnych w historii. Po ostatecznym zwycięstwie Andrzej Duda zdecydowanie zasłużył na urlop. Wiadomo już, że prezydent zabrał swoją ukochaną małżonkę na kilkudniowy wypoczynek. Gdzie? Oczywiście zgodnie z patriotycznym wskazaniem w czasie koronawirusa, para prezydencka pojechała do nad polskie morze!

Na zasłużony wypoczynek Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda udali się w środę bezpośrednio po uroczystościach 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. W kolumnie samochodów SOP przejechał trasę w ok. 3 godziny, by przed wieczorem dotrzeć do celu.Kilka najbliższych dni para prezydencka spędzi w ośrodku prezydenckim w Juracie. To osada nadmorska w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Jastarnia. Dawniej stanowiła część miasta Jastarnia. Położona jest na Mierzei Helskiej, nad Morzem Bałtyckim. Sam ośrodek należy do ulubionych nie tylko Andrzeja Dudy, ponieważ wypoczywał w nim m.in. Aleksander Kwaśniewski czy też śp. Lech Kaczyński.

Zobacz: Zaprzysiężenie Dudy na Stadionie Narodowym? Czegoś takiego jeszcze nie było!

- Kampania wyborcza była wyczerpująca. Byliśmy w trasie non-stop, spaliśmy po kilka godzin. Kilka dni odpoczynku doradzali prezydentowi najbliżsi współpracownicy, ale i prezydencka para chciała odpocząć - zdradziła Wirtualnej Polsce osoba z otoczenia Andrzeja Dudy.

Prof. Antoni Dudek: Duda jest innym człowiekiem niż 5 lat temu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Urlop potrwa jednak zaledwie kilka dni, ponieważ już 21 lipca Duda pojawić się musi na Zamku Królewskim w Warszawie. Tam Państwowa Komisja Wyborcza planuje wręczyć zaświadczenie o stwierdzeniu wyniku wyborów. Zgodnie z kodeksem wyborczym PKW stwierdza na drodze uchwały wynik wyborów na prezydenta Polski. Uchwała zostanie przekazana Marszałkowi Sejmu oraz nowo wybranemu prezydentowi Polski.

Sprawdź również: To już PEWNE! Żądają unieważnienia wyborów. Trzaskowski wróci do gry?

Najnowsze