Młodzieżowy Andrzej Duda chwali się rejestracją na szczepienie przeciw COVID. Obraz Kossaka w tle

2021-04-23 12:45 Paulina Jaworska
Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS

Andrzej Duda ogłosił, że jest już zarejestrowany na szczepienie przeciw COVID. Prezydent cierpliwie czekał, aż zgodnie z harmonogramem szczepień przyjdzie dzień, w który mogą rejestrować się osoby z jego rocznika. Prezydent Andrzej Duda to rocznik 1972 i właśnie w piątek 23 kwietnia, osoby w wieku 49 lat mogą dokonać rejestracji. Duda o swojej rejestracji powiadomił w zaskakujący sposób. Wrzucił zdjęcie, które wzbudziło zainteresowanie. Dlaczego? Bo prezydent zapozował na nim w młodzieżowym stylu na tle znanego obrazu.

Andrzej Duda jest już zarejestrowany na szczepienie przeciw COVID. Prezydent powiadomił o tym w mediach społecznościowych w piątek. - Dzisiaj dzień naszego rocznika. Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?!? - napisał wyraźnie zadowolony, że w końcu mógł dokonać rejestracji. Przypomnijmy, że zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień, do grupy rejestrujących się osób w kolejnych dniach dochodzą następne, młodsze roczniki. W piątek był dzień 49-latków, czyli urodzonych w 1972 roku. Andrzej Duda nie tylko dodał wpis informujący o rejestracji, ale opublikował też zdjęcie w młodzieżowym stylu. Zapozował w modnej koszulce z napisem: Vintage 1972. Limited edition (czyli: Edycja limitowana). Takie zdjęcie prezydenta Dudy może zaskakiwać, bo zwykle pojawia się on na zdjęciach zupełnie inaczej ubrany: w koszulę z krawatem i garniturze. Czy koszulka prezydenta to unikat? Nie. Okazuje się, że młodzieżową koszulkę, taką jak ta, którą ma na sobie Duda, można kupić w sklepie internetowym za 59 zł. 

Uwagę oprócz młodzieżowej koszulki zwraca też to, co jest w tle. Mianowicie chodzi o obraz wiszący na ścianie Pałacu Prezydenckiego. Co to za obraz? To dzieło Wojciecha Kossaka "Święto kawalerii polskiej". Obraz trafił do Pałacu w 2015 roku, który został wypożyczony z krakowskiego Muzeum Narodowego. 

ZOBACZ>>>Krystyna Pawłowicz jako 14-latka uprawiała sport. Mamy jej zdjęcie, do tej pory niepublikowane

Andrzej Duda na zakupach
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze