Andrzej Duda żartuje z Tuska i... z zakładania cewnika

2022-05-26 18:50
Andrzej Duda, Donald Tusk
Autor: AKPA Andrzej Duda zażartował z Donalda Tuska

Prezydent RP Andrzej Duda przemawiał podczas XXX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" w Zakopanem. W pewnym momencie prezydent w kwestii wieku emerytalnego pozwolił sobie na żart, który rozbawił zgromadzonych działaczy Solidarności. Był on wymierzony w Donalda Tuska.

- Gdy byłem w Sejmie, przypomniał mi się taki plakat skierowany do ówczesnego premiera Donalda Tuska: panie premierze, czy chciałby pan, żeby cewnik zakładała panu 67-letnia pielęgniarka - mówił Andrzej Duda podczas zjazdu Solidarności w Zakopanem. Prezydent rozbawił zgromadzoną publiczność żartem, wymierzonym w Donalda Tuska.

- Pamiętam, że wtedy pomyślałem sobie: miałem wtedy 40 lat — chyba nie całe, cholera. Ale dzisiaj mam 50 lat i mam poważny problem, żeby nawlec sznurówki bez okularów - żartował dalej.

EKG 2022. Polska 2050 Paweł Borys, Czy Polska zbankrutuje przez wojnę?

Podczas dwudniowego spotkania w Zakopanem delegaci Solidarności wybiorą przewodniczącego i członków Komisji Krajowej oraz członków Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Jednym z tematów, jaki poruszany jest podczas trwającego do piątku zjazdu, jest sytuacja w Ukrainie. "S" włączyła się bowiem m.in. w organizację akcji pomocowych dla Ukraińców, a także zorganizowała zbiórkę na pomoc dla nich.

Sonda
Czy Andrzej Duda powinien zarabiać więcej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE