Kim jest z wykształcenia Macierewicz? Padniesz, jak się dowiesz czego się uczył. To szok!

2020-12-10 11:30
Antoni Macierewicz
Autor: Andrzej Lange/Super Express Antoni Macierewicz

Antoniego Macierewicza znamy od lat. Polityk w dawnych latach był jednym ze współzałożycieli KOR, a ostatnie lata to czas jego pracy jako szef MON i poseł. Macierewicz to też jedna z osób najbardziej interesujących się katastrofą smoleńską. Wiele osób może zaskoczyć to, kim z wykształcenia jest Macierewicz. Ostatnio o jego wykształceniu była mowa w "Milionerach". Wyjaśniamy, co i jak.

Każdy zna Antoniego Macierewicza jako byłego Ministra Obrony Narodowej i posła. Jest to w końcu jeden z najbardziej znanych polityków związanych z obozem władzy, Prawem i Sprawiedliwością. Macierewicz kojarzy się również z pracą na rzecz rozwiązania przyczyny katastrofy smoleńskiej. Polityk był przecież szefa zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego samolotu Tu-154 w Smoleńsku, a także przewodniczącym Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem. Wiadomo, że przed laty, jako młodzieniec, działał w opozycji antykomunistycznej, był współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników. Antoni Macierewicz kojarzy się więc z twardą polityką. Wielu może więc być zaskoczonych tym, jakie ma wykształcenie i czym zajmował się naukowo. Wyjaśniamy wszystko po kolei. Dlaczego? Właśnie kilka dni temu to naukowej strony życia Macierewicza dotyczyło jedno z pytań, które padło w "Milionerach".

Pytanie z Milionerów. Odpowiedź: Macierewicz

Jakie konkretnie pytanie padło w "Milionerach"? Hubert Urbański zadał uczestnikowi teleturnieju pytanie, które brzmiało: - Kto z racji wykształcenia poznał urzędowy język imperium inkaskiego, czyli język Indian Keczua? Do wyboru były cztery odpowiedzi: Antoni Macierewicz, Paweł Kukiz, Ewa Kopacz, Robert Biedroń. Na pierwszy rzut oka pytanie wydaje się bardzo zaskakujące i ciężko wskazać, która z osób mogłaby poszczycić się znajomością dawnego języka. Tymczasem okazuje się, że chodzi o Antoniego Macierewicz. Zaskoczeni? No właśnie. Dlatego warto przyjrzeć się jego wykształceniu. Antoni Macierewicz z wykształcenia jest historykiem. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Bardzo zainteresował się Ameryką Łacińską, wykładał historię Ameryki Łacińskiej na UW i był doktorantem w Pracowni Dziejów Ameryki Łacińskiej i Afryki Instytutu Historii PAN w Warszawie. To wszystko sprawiło, że nauczył się w pewnym stopniu języka Indian Keczua.

W książce "Macierewicz, człowiek od zadań niemożliwych" wspominał, że jego związek z problematyką Ameryki Łacińskiej zaczął się, gdy szukał tematu magisterki. Chciał podjąć zagadnienie najnowszej historii Polski i świcie pod komunistycznym wpływem, ale musiał to zrobić pośrednio. Stąd wpadł na pomysł zainteresowania Państwem Inków: - Miało być ono modelowym państwem przedprzemysłowym realizującym społeczeństwo komunistyczne, postanowiłem sprawdzić, jak to było naprawdę. 

DOWIEDZ SIĘ: Wałęsa w środku nocy OŚMIESZYŁ Kaczyńskiego! Jak tak można?!

CZYTAJ: Lis o DRAMATYCZNYCH chwilach: "Gdy zawisłem na włosku". Ujawnił, co powiedział tuż po przebudzeniu

Kim jest z wykształcenia Macierewicz? Padniesz, jak się dowiesz czego się uczył
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE