Antoni Mężydło o Platformie pod wodzą Tuska: Autorytarne rządy

2021-07-28 14:51
Donald Tusk
Autor: Marcin Gadomski/SE Donald Tusk

Wiele się zmieni w funkcjonowaniu PO, Tusk podporządkuje sobie PO bardziej, to będzie partia jeszcze bardziej autorytarna - mówi w rozmowie z "Super Expressem" senator Antoni Mężydło (67 l.). Senator KO w ubiegły piątek zagłosował wbrew klubowej dyscyplinie za wyborem Karola Nawrockiego na prezesa IPN. Jego sprawą zajmie się teraz rzecznik dyscypliny klubu KO.

Antoni Mężydło: "Kary w KO będą bardziej srogie"

- Jestem przed karą za moje głosowanie w sprawie prezesa IPN - mówi nam senator KO. Mężydło zdradził również, że zajdą zmiany w funkcjonowaniu klubu parlamentarnego KO. - Zmieni się system kar. Kary będą bardziej realne, bardziej srogie. Nie będą tak symboliczne jak dziś. Pośrednie kary będą bardziej wymyślne i będą bardziej dyscyplinowały polityków PO - powiedział Mężydło. 

Antoni Mężydło. Zaostrzenie dyscypliny w KO pomysłem Tuska

Senator KO sugeruje, że pomysł na zaostrzenie kar wychodzi od samego Tuska, który w tym miesiącu znów stanął na czele PO. - Tusk dobrze zna parlamentarzystów, jest doświadczony, był w każdej sytuacji w jakiej my jesteśmy. I sądzę, że dotkliwość ekonomiczna będzie większa niż jest obecnie - rozkłada ręce polityk.

>>> TYLKO W "SE": Układ w Senacie. PiS i PSL dogadały się w sprawie głosowań?

Mężydło o głosowaniu ws. szefa IPN. "Nie wiem, jaka kara mnie spotka"

- Nie wiem, jaka mnie spotka kara. Albo zostanę zawieszony, albo spotka mnie kara finansowa albo wyrzucenie. Nie wiem, jak będzie, ale wiele się zmieni w funkcjonowaniu PO, Tusk podporządkuje sobie PO bardziej, to będzie partia jeszcze bardziej autorytarna - podsumowuje senator Antoni Mężydło. 

Rzeczniczka dyscyplinarna KO o Mężydle

- Kontaktowałam się z panem senatorem, prosiłam, żeby przesłał nam na piśmie wyjaśnienie swojego głosowania, czekamy na odpowiedź – powiedziała PAP rzeczniczka dyscypliny klubowej KO Izabela Mrzygłocka. - Rozmawiałam z panem senatorem w piątek po głosowaniach, jednak czekam na jego argumentację, bo będę przedstawiała ją kolegium klubu – dodała. Zapowiedziała, że "jakiś system kar na pewno zostanie zastosowany"; decyzję, jaka to będzie kara, podejmie kolegium klubu.

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Konstytucją w TVN? PiS ma plan awaryjny, gdyby zawiódł Sejm

>PSL pomoże PiS-owi utrącić ze stanowiska Banasia? Wietrzą spisek w Senacie

Express Biedrzyckiej - Tomasz Siemoniak: Powrót Tuska imponujący, ale ryzykowny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE