Ast wyzywa opozycję od targowiczan. "Jest ostatnią osobą, która może mówić o praworządności"

2021-10-22 12:06
MAREK AST
Autor: Tomasz Radzik MAREK AST

Marek Ast (63 l.) jest wściekły na zachowanie europosłów opozycji! - Ta sytuacja przypomina najgorsze czasy Targowicy. Oni wpisują się w taką tradycję. Zdrajcy! - mówi "Super Expressowi" poseł PiS oraz doradca polityczny premiera Mateusza Morawieckiego (53 l.). - To śmiech na sali! Poseł Ast jest ostatnią osobą, która może wypowiadać się na temat praworządności, gdyż on miał duży udział w niszczeniu prawa w Polsce i gdyby nie tacy jak on, fundusze byłyby zabezpieczone - ripostuje wiceszef PO Tomasz Siemoniak (54 l.).

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował rezolucję ws. łamania praworządności przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Rezolucja wzywała Komisję Europejską do podjęcia działań wobec Polski, m. in. zamrożenia wypłat w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz wszczęcia postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego. Rezolucja stwierdziła ponadto, że Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej (62 l.) działa bezprawnie. [WIĘCEJ:>>>Sędzia Trybunału Konstytucyjnego skoczył z mostu. Uzasadniał wyrok przeciw TSUE]. W rezolucji przegłosowanej przez europarlament wyczytamy, że "pieniądze podatników UE nie powinny być przekazywane rządom, które rażąco, celowo i systematycznie podważają wartości europejskie". W rezolucji europosłowie apelują do Komisji Europejskiej o to, by ta znalazła mechanizmy, które pozwoliłyby na przekazanie funduszy do bezpośrednich beneficjentów. Rezolujcę poparło 502 europosłów 27 krajów UE, w tym europosłowie polskiej opozycji. 

Rezolucja PE. Marek Ast o opozycji: "Targowica!"

Ta sytuacja przypomina najgorsze czasy Targowicy. Oni wpisują się w taką tradycję. Zdrajcy. Ta rezolucja nie rodzi żadnych konsekwencji dla Polski, ale jest to wstęp do tego, żeby Polska nie miała tych miliardów z UE - mówi nam Marek Ast z PiS [ZOBACZ:>>>To oni chcieli rezolucji. Tak zagłosowali polscy europosłowie]. Tymczasem inne zdanie ma opozycja. - To śmiech na sali! Poseł Ast jest ostatnią osobą, która może wypowiadać się na temat praworządności, gdyż on miał duży udział w niszczeniu prawa w Polsce i gdyby nie tacy jak on, fundusze na KPO byłyby już dawno zabezpieczone - mówi nam wiceszef PO Tomasz Siemoniak (54 l.). - Ci go głosowali za tą ustawą to patrioci, broniący Polek i Polaków przed bezprawiem PiSPrzed rozkradaniem pieniędzy państwowych z Funduszu Sprawiedliwości czy przez obsadzanie niekompetentnych członków rodzin w spółkach Skarbu Państwa - kwituje.

Co na to eksperci? Czy opozycja to faktycznie "Targowica"? - Polscy parlamentarzyści, którzy zagłosowali za rezolucją, nie głosowali „przeciwko Polsce”. Głosowali przeciwko łamaniu praworządności i pozbawianiu Polaków prawa do niezawisłego sądownictwa. Teraz piłeczka leży po stronie rządu PiS. Te środki będą zawieszone do czasu, kiedy PiS przestanie łamać polską konstytucję i prawo unijnemówi nam prof. Marek Chmaj (52 l.), specjalizujący się w prawie konstytucyjnym.

>>>Rezolucja przeciwko Polsce stała się faktem. Jest decyzja Europarlamentu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE