Awantura o rozmowę Dudy z Rosjanami. "Dociera do pana, co się stało". Decyzja ws. ministra

2020-07-16 7:29 LIKP
Prezydent Andrzej Duda w Drawsku Pomorskim
Autor: Domin

Telefoniczna rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy z Rosjanami podszywającymi się pod Sekretarza Generalnego NATO António Guterresa postawiła pytania o to, w jakiej kondycji są polskie służby. Akurat zbiegło to się w czasie z sejmową debatą na temat odwołania szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Decyzja w sprawie ministra już zapadła.

Mariusz Kamiński uciekł spod topora! Opozycja złożyła wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA. PiS jednak razem z koalicjantami zdołał wybronić swojego ministra. Za odrzuceniem wniosku głosowało 233 posłów, przeciw było 216 parlamentarzystów. Wcześniej przepadł taki sam wniosek w sprawie Zbigniewa Ziobry. Jego też udało się uratować. Dyskusja poprzedzająca głosowanie ws. Kamińskiego była bardzo burzliwa. - Służby nie potrafiły zapobiec rozmowie pana prezydenta z rosyjskim youtuberem. Dociera do pana, co się stało? - pytał poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Szymański. - Ludzie drwią, że szybciej można dodzwonić się do prezydenta Polski niż na infolinię ZUS-u lub do urzędu skarbowego - szydził. -  Gdzie były służby? Panie ministrze, jest tylko jedno wyjście honorowe z tej sytuacji: dymisja - wtórował mu Andrzej Rozenek z Lewicy. (PRZECZYTAJ O WKRĘCENIU ANDRZEJA DUDY PRZEZ YOUTUBERÓW). 

Mariusza Kamińskiego z mównicy sejmowej bronił Mateusz Morawiecki. - Pan minister Kamiński jest najlepszym ministrem w czasach III RP, który działa przeciwko korupcji. Zamiast podziękować ministrowi Kamińskiemu, kierujecie wobec niego absurdalne zarzuty - stwierdził szef rządu. 

ZOBACZ TAKŻE: Duda WKRĘCONY przez Rosjan. To przez Szczerskiego NABIJAJĄ SIĘ z prezydenta?

Super Raport 15 VII (goście: Horała, Kamiński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze