AWANTURA po emisji dokumentu TVP o Adamowiczu! "Da się niżej upaść?"

2022-01-21 22:15
Paweł Adamowicz
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS, Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Paweł Adamowicz

Minęły 3 lata od zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydawało się, że dramat który rozegrał się na oczach tysięcy Polaków podczas charytatywnego koncertu, posłuży do refleksji i ostudzenia sporów politycznych targających Polską. Niestety. Dzisiejsza emisja dokumentu TVP Info "Jesteś mechanizmem niszczącym..." autorstwa pracownika TVP Marcina Tulickiego, znów wywołała ogromne niezadowolenie i jeszcze bardziej pogłębiła konflikty w kraju...

Dokument TVP można podsumować jednym zdaniem. Opozycja jest pełna hipokryzji, gdyż sama przed kilkoma laty zorganizowała nagonkę na tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Internauci jednak zwracają uwagę, że Paweł Adamowicz na kilka tygodni przed swoją śmiercią był szwarccharakterem kilku wydań "Wiadomości" TVP. Przypomina się, że reporterzy i wydawcy rządowej telewizji sami malowali obraz Adamowicza jako skompromitowanego polityka, złodzieja fiskalnego, jednego z architektów afery Amber Gold i - co najbardziej bulwersujące - osobę walczącą z polskością oraz promującą reżimy totalitarne. 

O tym jednak dokument TVP nie wspomniał. 

- Czuję wstyd, oglądając to. Panorama Gdańska, muzyka na wzór Ojca Chrzestnego i hasło o "dużej Sycylii" w Trójmieście. Ci propagandziści traktują swoich widzów w sposób ordynarny - napisał dziennikarz Daniel Olczykowski. -  I z tej propagandy wynika, że TVP Info to w ogóle żadnego materiału o Adamowiczu nie zrobiło - uzupełnił Piotr Halicki. 

Wzburzenie nie ominęło byłych kolegów Adamowicza z czasów jego przynależności do Platformy Obywatelskiej. - Jak nisko można upaść, Kurkski! - pisze wzburzony poseł PO ze Szczecina Sławomir Nitras. - Szczujnia TVP nie ustaje nawet po śmierci Pawła Adamowicza. Zamiast wstydu daje znowu upust frustracji - Gdańsk nie kłaniał się komunie i nie kłania się PiS-owi. Recydywa! Pomorze zapamięta! - obiecuje europoseł KO Janusz Lewandowski. 

Głos w sprawie zabrała sama prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. - Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje od trzech lat, postępowanie sądowe będzie wadliwe, bo w składzie jest sędzia z neoKRS. Tymczasem machina propagandowa TVP nie ustaje, co więcej próbują zmyć z siebie odpowiedzialność i to nie tylko polityczną… - żali się była współpracowniczka Adamowicza. 

Co na to zwolennicy obecnej narracji państwowych mediów? - Poziom zakłamania i takich fałszywych zarzutów stawianych wokół postaci Pawła Adamowicza sprawił, że taki film powinien powstać i dobrze, że powstał. Wybrzmiała prawda. Poznaliśmy jak Paweł Adamowicz działał jako polityk, jaka była jego droga, także droga do wzbogacenia się. Np. te relacje z deweloperami. (…) Zobaczyliśmy jak działał Gdańsk - triumfował redaktor naczelny tygodnika Sieci Jacek Karnowski w debacie TVP Info po emisji dokumentu. 

Sonda
Zyskałeś czy straciłeś na Polskim Ładzie?
Serce dla Pawła Adamowicza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE