Awantura w PO! Konflikt na linii Tusk-Trzaskowski? "Z nim wybory przegramy!"

2022-05-14 5:30
Antoni Mężydło: Z Tuskiem przegramy wybory. Trzaskowski na szefa
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS, Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Antoni Mężydło: Z Tuskiem przegramy wybory. Trzaskowski na szefa

Zgrzyta i trzeszczy na linii Tusk-Trzaskowski! Czy Platforma Obywatelska zmaga się z wewnętrznym konfliktem? Politycy PO są podzieleni. Stronnicy Rafała Trzaskowskiego (50 l.) tylko w prezydencie Warszawy widzą szansę na pokonanie PiS! – Z Tuskiem wybory przegramy! – mówi wręcz senator KO Antoni Mężydło (68 l.).

Dwóch charyzmatycznych i ambitnych polityków w jednej partii to błogosławieństwo czy przekleństwo? Na razie odpowiedź na to pytanie nie jest jasna. Z Platformy Obywatelskiej dociera coraz więcej sygnałów o rosnącym konflikcie między dwiema najpotężniejszymi figurami w partii: Donaldem Tuskiem i Rafałem Trzaskowskim. Dwa tygodnie temu „Super Express” poinformował o przygotowaniach do kolejnej edycji Campusu Polska Rafała Trzaskowskiego – „apolitycznego i ponadpartyjnego” projektu, który ma zaangażować młodzież do większej aktywności w życiu publicznym.

>>>TYLKO W "SE". Będzie kolejny Campus Polska Trzaskowskiego

Konflikt Tusk-Trzaskowski. Kto będzie premierem po rządach PiS? 

Na odpowiedź ludzi Tuska nie trzeba było długo czekać. Kilka dni temu Onet napisał, że Radosław Sikorski (59 l.) dostał zadanie zorganizowania serii wydarzeń konkurencyjnych dla projektu Trzaskowskiego, przeznaczonych konkretnie dla młodzieżówki i sympatyków PO. Jednocześnie pojawiły się plotki, jakoby pierwszym premierem po rządach PiS miał być nie Rafał Trzaskowski, który ma najlepsze kontakty z działaczami innych partii opozycyjnych, ale Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządach Tuska i Kopacz.

Antoni Mężydło. "Według mnie Trzaskowski powinien zostać szefem PO"

- Według mnie to Rafał Trzaskowski powinien zostać szefem PO, to młody, bardzo zdolny polityk, z wielkim potencjałem politycznym i to właśnie Rafał Trzaskowski jest w stanie pokonać PiS – mówi nam senator KO Antoni Mężydło, wyraźnie zmęczony eskalującym konfliktem. 

"PO musi jak najszybciej rozwiązać problem Tuska i Trzaskowskiego"

- PO musi jak najszybciej rozwiązać problem Tuska i Trzaskowskiego, bo to zmniejsza wiarygodność całej opozycji, która wydaje się skupiać bardziej na konfliktach, a nie na przygotowywaniach do stworzenia alternatywy programowej dla PiS – komentuje politolog Rafał Chwedoruk (53 l.), którego jednak zdaniem „Tusk jest w stanie poprowadzić opozycję do zwycięstwa, ale to Trzaskowski byłby lepszym kandydatem na premiera koalicyjnego rządu ”.

>>>Trzaskowski dokonał niemożliwego. Ogromny sukces. Kraj o Warszawie. Felieton

>>>Karczemna AWANTURA o Tuska. Mieszkańcy Pułtuska wpadli w SZAŁ! | Komentery

Karczemna AWANTURA o Tuska. Mieszkańcy Pułtuska wpadli w SZAŁ!!! | Komentery
Sonda
Kto powinien zostać premierem pierwszego rządu po PiS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE