Spięcie w Sejmie: Chce pan wyjść? Zaśpiewa pan coś. W "Idolu" pan świetnie śpiewał [RELACJA NA ŻYWO]

2021-10-14 22:31
Sejm
Autor: Sejm

Gorąco w Sejmie. Przed posłami wystąpił premier Mateusz Morawiecki, który mówił na temat tego, że opozycja mówi o tym, że PiS chce doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej, czyli prowadzi do tzw. polexitu. - Polexit to jest kłamstwo, bo PO której brakuje wyobraźni, programu, potrafi się opierać tylko o kłamstwa - grzmiał w Sejmie premier. Relacja z wystąpienia premiera na SE.pl.

W Sejmie pojawił się w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zabrał głos na temat "polexitu" i na temat relacji Polski z Unią Europejską. Ostro rozpoczął mówiąc wprost, że polexit to bzdura: - Polexit to fake news, tak samo, jak fake newsem była deklaracja Platformy Obywatelskiej, że nie podwyższy podatków, wieku emerytalnego czy to, że Donald Tusk nigdzie się nie wybiera do Europy. Powaga tej Izby powinna obowiązywać; tak jak np. nie powinniśmy w tej Izbie dyskutować o tym, czy istnieje wielki potwor z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie, bo nie ma czegoś takiego jak polexit, jest to chora wyobraźnia waszych PR-wców, która to stworzyła Słuchający premiera posłowie opozycji zaczęli skandować "Hańba! Hańba!". Co jeszcze działo się w Sejmie? Relacja na żywo. 

RELACJA Z WYSTĄPIENIA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO: 

22.28 Chociaż  jest już późno, to  poseł  Norbert Kaczmarczyk spiął się z posłem Jakubem Rutnickim. Rutnicki komentował słowa Kaczmarczyka, który przemawiał. Ten się zdenerwował i zapytał: - Pozwoli mi pan dokończyć  wypowiedź? Chce pan wyjść? Zaśpiewa pan coś. Zapraszam. W "Idolu" pan świetnie śpiewał... Jak weź się ogarnij?! Przyjdź zaśpiewaj.

Faktycznie, mało kto pamięta, ale Rutnicki brał udział w programie "Idol". 

21:31 Posłowie cały czas pracują, a na mównicy Radosław Fogiel, który odnosi się do spraw europejskich.

20:19 Sala plenarna opustoszała. Posiedzenie trwa, ale jest zdecydowanie spokojniej.

19:35 Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, teraz tym zajmują się posłowie zadając pytania przedstawicielom rządu. 

18:19 Sejm opowiedział się za przyjęciem części poprawek Senatu do ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

18:02 Sejm odrzucił w czwartek sprzeciw Senatu wobec zmian w programie "Rodzina 500 plus". Nowelizacja przewiduje m.in., że obsługą programu zajmie się ZUS, a wnioski będą mogły być składane jedynie drogą elektroniczną.

17:35 Posłowie zajmują się teraz m.in. sprawozdaniem ws. ustawy o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw; sprawozdaniem Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw.

17:26 Czas na kolejne głosowania. 

17:23 Sejm przyjął projekt ustawy o budowie zapory na granicy polsko-białoruskiej. Za przyjęciem ustawy głosowało 274 posłów, 174 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

17:17 Za chwilę głosowanie ws. projektu budowy zapory na granicy z Białorusią. 

17:14 No i znów! Poseł Galęba upomniany przez marszałek Witek. Polityk się zagalopował.

17:05 Blok głosowań jest bardzo długi, w sumie może być nawet 100 głosowań. Jednak póki co, czas na zapoznanie się ze stanowiskiem komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw 

16:55 Witek przechodzi do dalszych prac Sejmu. Czas na głosowania. Przed nami blok głosowań. 

16:52 Robi się coraz goręcej. Wicemarszałek Terlecki: - Tacy, jak wasz Tusk doprowadzą do upadku UE - mówi

16:50 Witek puściły nerwy: - To sala plenarna, jak pan chce śpiewać, to na salę koncertową! - Tak, a wieczny odpoczynek to do kościoła - słychać z sali. 

16:48 Elżbieta Witek się wkurzyła! Prosi podniesionym głosem o wniosek formalny Gawkowskiego. Opozycja stoi, PiS siedzi, a Gawkowski nie chce zejść z mównicy. 

16:47 Czas na posła Gawkowskiego, który poprosił o powstanie i odsłuchanie hymnu Unii Europejskiej. Ma go nagrany na telefonie. 

16:45 Pojawił się wniosek formalny o przerwanie obrad, wniosek jest głosowany. 

16:43 Na mównicę wszedł Borys Budka: - Jeśli pan jest partitą, to trzyma pan w rządzie, tych, którzy głosowali przeciw ratyfikacji? Dlaczego pan ich trzyma? - pytał. - Pan jest takim hipokrytą jakiego nie było w historii polskiego parlamentaryzmu - grzmiał.

16:42 Morawiecki ostro do opozycji: - Nie macie prawa posługiwać się tym, co mówił prezydent Lech Kaczyński - upomniał opozycję premier wspominając, że niedawno powoływała się ona na słowa zmarłego prezydenta.

16:41 Morawiecki mocno: - Platforma Obywatelska chce takiej Unii Europejskiej, w której Polska stoi pokornie w kącie. Nie jest to właściwa postawa, bo kto nie szanuje siebie, nie zdobędzie szacunku innych.

16:35 Premier Mateusz Morawiecki wspomina też, mówiąc do przedstawicieli opozycji, którzy rządzili przed PiS: - Dlaczego Polacy za waszych rządów wyjeżdżali na zmywak do Wielkiej Brytanii? - pytał zaczepnie Morawiecki. Z ław Prawa i Sprawiedliwości niesie się głośne: Konstytucja! Konstytucja!, słychać też oklaski. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE