Balcerowicz przejechał się po Witek. Te słowa mogą zaboleć marszałek Sejmu

2020-03-29 12:18 PMar

Nie milkną echa związane ze zmianami Kodeksu Wyborczego, jakie w nocy z piątku na sobotę wprowadziło w Sejmie Prawo i Sprawiedliwość. Rozszerza ona możliwość głosowania korespondencyjnego, co sugeruje, że partia rządząca wciąż nie jest skłonna do przełożenia wyborów prezydenckich. Swoją krytyczną opinię na ten temat postanowił wygłosić prof. Leszek Balcerowicz, który w bardzo mocnych słowach ocenił postawę marszałek Sejmu, Elżbiety Witek.

Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza, w trakcie obrad niedopuszczalne było zachowanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Umieścił on na swoim Twitterze bardzo mocny wpis w nią uderzający. Jak napisał w niedzielę: - Pani Witek, która przeforsowała haniebną poprawkę o głosowaniu, powołując się na godność swego urzędu(!), przypomina mi funkcjonariuszy totalitarnych reżimów, którzy może i byli przyzwoici w życiu prywatnym (nie kradli, nie oszukiwali), ale dla partii robili dowolne łajdactwo.

Sytuację z punktu widzenia PiS postanowił skomentować jej prominentny przedstawiciel, Joachim Brudziński. - W jego opinii: W sytuacji, której nie przewidywał KW, dotyczącej skutków epidemii tj. kwarantanny, obaw osób starszych, rozszerzyliśmy prawa obywatelskie. Podkreślam nic wyborcom nie ograniczyliśmy, nic nie utrudniliśmy żadnych praw nie odebraliśmy, wręcz przeciwnie. A opozycja, nie bo nie.