Bardzo prywatne wyznanie Tomasza Lisa! Uciął wszelkie spekulacje

2022-05-22 11:50
Bardzo prywatne wyznanie Tomasza Lisa! Uciął wszelkie spekulacje o religii
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER Bardzo prywatne wyznanie Tomasza Lisa! Uciął wszelkie spekulacje o religii

Tomasz Lis znany jest z tego, że często atakuje nie tylko PiS, lecz także niektórych hierarchów Kościoła. Wszyscy zastanawiali się, jakiego wyznania jest sam dziennikarz. Niektórzy zapewne obstawiali, że jest ateistą. Prawda jednak okazała się zupełnie inna. Tomasz Lis uciął wszelkie spekulacje na temat religii i swojej wiary. Były gwiazdor TVP i Polsatu zdecydował się na bardzo prywatne wyznanie!

Tomasz Lis od lat z pasją komentuje bieżące wydarzenia polityczne. Jego uwadze oczywiście nie mogło umknąć także dla wielu przełomowe wystąpienie Donalda Tuska, podczas którego stanowczo wypowiedział się o relacjach Państwo - kościół. - Nie ma innej drogi niż jednoznaczne, natychmiast po wygranych wyborach przeprowadzenie tego procesu oddzielenia Kościoła od państwa ze wszystkimi tego skutkami - stwierdził był szef rządu. Nad problemem nie mógł nie pochylić się Tomasz Lis, który - podobnie jak Donald Tusk - postawił sprawę jasno. Przy okazji wyszło na jaw, że dziennikarz sam jest katolikiem, co dla wielu osób może być zaskoczeniem. - Jako katolik kategorycznie domagam się rozdziału Kościoła od państwa. Tak deklerykalizacji państwa, nie dechrystianizacji Polski - napisał na Twitterze. 

CZYTAJ TEŻ: Nazwał Szydło "bezduszną kobietą"! Szokująca historia, ogromne emocje

Tomasza Lisa postanowił skontrować poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek. "A ja, jako katolik domagam się szacunku dla katolików. Rozdział Kościoła od Państwa? Polska na krzyżu jest zbudowana. Pan oczekuje niemożliwego. Nie ma takiej siły" - przekonywał polityk formacji Zbigniewa Ziobry. 

Express Biedrzyckiej - prof. Marcin Matczak: Ziobro chce całkowitego skażenia systemu sądownictwa
Sonda
Lubisz Tomasza Lisa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE