Beata Szydło roztacza koszmarną wizję! Potworny finansowy cios w polskie rodziny

2021-07-15 17:12
Beata Szydło
Autor: Tomasz Radzik/SE

Beata Szydło od ponad dwóch lata zasiada w Parlamencie Europejskim. Była premier z racji swojej przeszłości w Brukseli traktowana jest z dużym szacunkiem, szczególnie wśród tej prawicowej, nieco eurosceptycznej, części deputowanych. Beata Szydło od czasu do czasu podczas swoich wystąpień wbija kij w brukselskie mrowisko. Jej słowa na ogół nie przechodzą bez echa. Teraz była polska premier roztacza koszmarną wizję! Jeśli to, co mówi Beata Szydło, się spełni, na polskie rodziny spadnie potworny finansowy cios.

Beata Szydło dawno nie była tak zdenerwowana. Była szefowa rządu nie zostawiła suchej nitki na programie "Fitfor55", który ma doprowadzić do tzw. neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej w 2015 roku. "Zdaniem ekspertów założenia #Fitfor55 spowodują gwałtowny wzrost kosztów życia dla europejskich rodzin. Szczególną cenę poniosą Polacy. Każda polska rodzina wyda 108% więcej na samo ogrzewanie. Do tego wzrosną ceny praktycznie wszystkich produktów" - alarmuje Beata Szydło w mocnym wpisie na Twitterze. "Łączny koszt proponowanych regulacji to wiele bilionów euro, które muszą wydać państwa, firmy i zwykli obywatele. Plan #Fitfor55 nie uwzględnia tych wydatków. Proponowane przez KE środki na transformację to ułamek potrzeb. Zapisy #Fitfor55 muszą ulec zmianie" - nie ma wątpliwości europosłanka PiS. 

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, kiedy Kaczyński pozbędzie się Gowina. Tajny plan

Szef polityki klimatycznej UE Frans Timmermans i twarz proponowanego przez KE pakietu klimatycznego "Fit for 55" podkreślił, że "celem pakietu jest walka ze strasznymi konsekwencjami zmiany klimatycznej, ale walka w sposób sprawiedliwy". - Wymagamy wiele od naszych obywateli, też wiele od firm, ale w słusznym celu. Chcemy, żeby ludzkość uniknęła wojen o wodę i pożywienie - tłumaczył polityk w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

CZYTAJ TEŻ: Monika Olejnik wpadła w furię na wizji w „Kropce nad i”. Nagle przerwała gościowi

QUIZ. Test wiedzy o Beacie Szydło. Co wiecie o byłej premier? Niektóre pytania mogą zaskakiwać

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi Beata Szydło?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE