Młodsi seniorzy także dostaną bezpłatne leki. Ucieszą się osoby 70 plus!

2021-10-25 5:50
Emeryci
Autor: SHUTTERSTOCK Emeryci

Program bezpłatnych leków dla osób po 75. roku życia zostanie rozszerzony dla osób 70 plus. Senacki projekt ustawy, która ma na to pozwolić, nie ma raczej szans na przyjęcie, ale Ministerstwo Zdrowia nie wyklucza przygotowania własnej ustawy.

Od 2016 r. seniorzy po 75. roku życia otrzymują bezpłatne leki m.in. na osteoporozę, przerost prostaty i nadciśnienie. Na liście darmowych leków są już 2184 pozycje. „Super Express” zachęca decydentów do obniżenia wieku, w którym można dostać receptę na bezpłatne medykamenty. W sierpniu senator Krzysztof Kwiatkowski (50 l.) przygotował senacki projekt ustawy, która na to pozwoli, lecz marszałek Sejmu Elżbieta Witek (63 l.) nie wprowadziła go dotąd pod obrady.

Radio Maryja uczy małżonków. Słowa o antykoncepcji wbijają w fotel

Super Raport 22.10 (Goście: Marta Lempart - Strajk Kobiet oraz dr Mirosław Oczkoś - ekspert ds. wizerunku) Sedno Sprawy: Leszek Miller

Spytaliśmy Ministerstwo Zdrowia, czy leki 70 plus to realny pomysł. Okazuje się, że resort ma zastrzeżenia do senackiego projektu, bo nie określono w nim sposobu sfinansowania programu. Ministerstwo postanowiło przeanalizować, gdzie znaleźć potrzebne fundusze. Jeśli znajdzie je w budżecie, przygotuje własny projekt ustawy o lekach 70 plus. – Nie wiadomo tylko, kiedy to nastąpi – uprzedza biuro prasowe resortu zdrowia.

Będą darmowe leki 70 plus? Dobra wiadomość dla najstarszych Polaków

– Ministerstwo chce przyznać darmowe leki młodszym seniorom, ale ogłosi to jako swój sukces, a nie Senatu – mówi nam jeden z analityków rynku farmaceutycznego.

Sonda
Czy leki w Polsce są za drogie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE