Będą wcześniejsze wybory? „Muszą doić, bo drugi raz takiej szansy nie będzie” [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

2020-09-18 16:17 tw
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

„Przed nami jeszcze trzy lata dojnej zmiany. Muszą doić, bo drugi raz takiej szansy nie będzie” - mówił Marek Sawicki w programie „Express Biedrzyckiej”, komentując zapowiedzi polityków PiS, że koalicja rządowa się skończyła i czekają nas wcześniejsze wybory. Jego zdaniem żadnych przyspieszonych wyborów parlamentarnych nie będzie.

Polityk PSL tłumaczył, dlaczego scenariusz wcześniejszych wyborów znany z czasów pierwszych rządów PiS nie jest teraz możliwy. „W 2007 r. Kaczyński nie zawłaszczył państwa w takim zakresie jak teraz. Teraz wszystkie spółki skarbu państwa, cała administracja, 2/3 samorządu to wszystko jest w rękach PiS. Oni nigdy nie zdecydują się na wcześniejsze wybory, żeby teraz to dojenie państwa przerwać” - wyjaśnił.

Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Koalicja będzie trwać, chłopaki z PiS napychają kieszenie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jego zdaniem Jarosław Kaczyński wie, że ma wszystko pod kontrolą. „Troszkę dał pofikać Zbigniewowi Ziobrze, troszkę rozpuścił Jarosława Gowina, ale tylko sprawdza na ile może ich przycisnąć do ściany. Za tydzień sprawy przycichną, koalicja trwa i trwać będzie” - mówił Sawicki.

Przekonywał też, że Kaczyński i Ziobro już się porozumieli. „ Zbigniew Ziobro natomiast jeszcze sprawdza, czy nie da się wymienić premiera Morawieckiego na premiera Kaczyńskiego. Wie jednak, że prezes na ten manewr nie pójdzie” - stwierdził. „Prześpi się więc z tym Zbyszek przez weekend i w poniedziałek czy wtorek będzie już pełna akceptacja. Jeśli nie, to w takim zawieszeniu będziemy trwali do czasu kongresu PiS, a później i tak będzie ten sam rząd” - dodał.

Najnowsze