Będzie awantura w Sejmie? PiS chce nim ZASTĄPIĆ Bodnara

2020-10-26 15:12 ełem
Bartłomiej Wróblewski
Autor: materiały prasowe

Szykuje się kolejna kłótnia w Sejmie? Po tym, jak sejmowa komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka dwukrotnie odrzuciła kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, PiS chce przedstawić swojego kandydata. Ma nim być nieznany szczerzej poseł, który... firmował wniosek o zaostrzenie ustawy aborcyjnej.

Tego nikt się nie spodziewał! Po tym, jak pracująca wiele lat w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzanna Rudzińska-Bluszcz została odrzucona przez Sejm, PiS ma mieć swojego kandydata. 

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", PiS chce na to stanowisko wskazać swojego posła, Bartłomieja Wróblewskiego. Nie jest on szczególnie znany, jednak to on był "twarzą" wniosku o zaostrzenie ustawy aborcyjnej przez Trybunał Konstytucyjny. Gazeta podaje, że Wróblewski przekonał władze PiS do siebie, bo miał zapewnić, że uzyska poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego w senacie. 

Tymczasem według Wyborczej, PSL ma te pogłoski dementować. Partia zapowiada, że poprze Zuzannę Rudzińską-Bluszcz. Co ciekawe, Wróblewski jest także jednym z posłów, zawieszonych w prawach członka partii po głosowaniu nad "piątką dla zwierząt". Poseł był przeciwny uchwaleniu ustawy.

Express Biedrzyckiej – Joanna Senyszyn: Ochrona należy się kobietom, a nie płodom
Najnowsze
KOMENTARZE