Powstanie film o Jarosławie Kaczyńskim! Wszystko zdradził Borusewicz. Jego słowa mogą zaboleć prezesa PiS

2021-06-03 10:00
Jarosław Kaczyński
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Tego jeszcze nie było! Szykują film dokumentalny o Jarosławie Kaczyńskim. Produkcją zajmuje się TVP, a tytuł filmu to "Człowiek zbuntowany". O tym, że powstaje film o prezesie PiS powiadomił Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu, który został zaproszony w imieniu reżyserki filmu do współpracy. Polityk kategorycznie odmówił.

Film o Jarosławie Kaczyńskim już powstaje. To Telewizja Polska szykuje film dokumentalny o prezesie PiS, pod roboczym tytułem "Człowiek zbuntowany". Film ma pokazywać działalność opozycyjną Kaczyńskiego w latach 70. i 80. Reżyserką filmu jest Ewa Świecińska. O tym, że TVP pracuje nad filmem dokumentalnym o polityku powiadomił senator Bogdan Borusewicz, który w mediach społecznościowych podał, że próbowano się z nim skontaktować w tej sprawie. W środę wicemarszałek  Senatu ujawnił treść maila, którego otrzymał od współpracownicy reżyserki. W treści maila napisano, zaproszono Borusewicza do tego, by wziął udział w nagraniach. Jak opisano film "Człowiek zbuntowany" to: - Film dokumentalny o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materia, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich dziabania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę. Wydarzenia z tamtych lat mają zostać w dokumencie skonfrontowane z aktualnymi wypowiedziami Kaczyńskiego i innych opozycjonistów tamtych lat. Film ma być zbiorem anegdot, a nie tylko "suchych faktów", i  zakończyć historię około 1990 roku. 

Potężny cios w Gowina! Adam Bielan wprost: "Jesteśmy po słowie z Kaczyńskim"

Będzie film o Jarosławie Kaczyńskim! Wszystko ujawnił Bogdan Borusewicz

Bogdan Borusewicz postanowił stanowczo odpowiedzieć na wiadomość. Jasno i wyraźnie dał do zrozumienia, że nic nie wie o działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego w wspomnianym okresie: - Poznałem go dopiero w 1988 roku. Współpracował ze mną w Gdańsku tylko Lech Kaczyński - odpisał Bogdan Borusewicz. 

Kim jest reżyserka filmu "Człowiek zbuntowany" o Kaczyńskim, Ewa Świecińska?

Ewa Świecińska ma na swoim koncie takie filmy dokumentalne jak: "Pucz", „Świątynię” i „Świętego z marginesu”. Była też drugą reżyserką filmu fabularnego "Smoleńsk". 

Tak wygląda nowy grób Henryka Wujca. Uwagę zwraca jedno [Zobacz]

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Kaczyński blefuje, ale skutecznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE