Będzie Film o Marianie Banasiu? Reżyser "Solid Gold" zaskakuje

2019-11-30 6:00 MMB
Marian Banaś
Autor: Paweł Dąbrowski Marian Banaś

Wzbudził sensację reżyserując film, którego fabuła kojarzy się z aferą Amber Gold, a teraz chciałby zrobić kolejny o polityce! – Zastanawiam się, czy nie nakręcić czegoś na bazie kariery np. [Mariana] Banasia – mówi „SE” reżyser „Solid Gold”, Jacek Bromski (73 l.).

Najnowszy film znanego reżysera można już oglądać w kinach. „Solid Gold” opowiada o specjalnej grupie policjantów rozpracowujących zorganizowaną przestępczość na Pomorzu. Tropy prowadzą do powiązanego z politykami szemranego biznesmena, który prowadzi bank do złudzenia przypominający firmę Amber Gold.

Bromski zdradza, że już myśli nad nakręceniem filmu, którego bohaterem byłby … prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś (65 l.)! – Ja bym chciał zrobić komedię polityczną. To byłby film o spryciarzach, którzy potrafią wykorzystać różne okoliczności do swoich korzyści – mówi nam reżyser. – Zastanawiam się, czy nie nakręcić czegoś na bazie kariery np. Banasia – śmieje się artysta.

Kto mógłby wcielić się w rolę kontrowersyjnego szefa NIK? Według nas jego postać idealnie odtworzyłby albo znany z serialu „Święta Wojna” Krzysztof Hanke (62 l.) albo grający skorumpowanego policjanta w „Solid Gold” Sławomir Orzechowski (61 l.).

Najnowsze
KOMENTARZE