Będzie KOLEJNY Czarny Protest. Kiedy i gdzie?

2017-09-18 16:02 Paula

W zeszłym roku na ulicę polskich miast wyszły tysiące kobiet w ramach organizowanych Czarnych Protestów. Protesty miały uzmysłowić władzy, że społeczeństwo nie chce zmian w obowiązującej od lat ustawie antyaborcyjnej. A wszystko dlatego, że zeszłej jesieni do Sejmu trafił obywatelski projekt zaostrzający przepisy, całkowicie zakazujący aborcji. Teraz, rok po Czarnych Protestach, ma zostać zorganizowany kolejny Czarny Protest.

Przed nami kolejny Czarny Protest. W rocznicę zeszłorocznych protestów zorganizowane będą kolejne. Ich inicjatorki to kobiety zebrane w Ogólnopolskim Strajku Kobiet. Czarny Protest ma się odbyć we wtorek 3 października. Na stronie wydarzenia na Facebooku czytamy: - 3/10 CZARNY WTOREK – WIELKA ZBIÓRKA Tak! Nie składamy parasolek! 3 października 2017 robimy Wielką Zbiórkę! Maszerujemy, pikietujemy, demonstrujemy oraz ZBIERAMY PODPISY pod projektem Ratujmy Kobiety 2017! O co chodz? Projekt Ratujmy Kobiety ma na celu zebranie podpisów pod obywatelskim projektem, który dotyczy edukacji seksualnej, przyczyni się do szerszego dostępu do antykoncepcji i pozwoli na dokonanie legalnej aborcji do 12 tygodnia ciąży. Projekt może trafić do Sejmu, ale jedynie, gdy zostanie pod nim zebranych 100 tysięcy podpisów. Dlatego organizatorki chcą w tegoroczny Czarny protest zbierać pod nim podpisy.

- Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji). Dlatego 3/10 wychodzimy na Wielką Zbiórkę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy. Chodźcie z nami! - apelują organizatorki.

Zobacz: Brudziński tłumaczył się w Radiu Maryja. Chodzi o aborcję

Sprawdź: Jarosław Kaczyński: Zakażemy aborcji eugenicznej! Nowy sposób

Dowiedz się: Czarny protest wróci? Jest nowy projekt ws. aborcji [ZOBACZ, CO ZAKŁADA]


Najnowsze