Będzie mniej wypadków i ofiar. 2,5 mld zł na bezpieczeństwo na polskich drogach

2021-02-23 17:41 abr
Droga krajowa 79 - Kraków, ul. Lublańska
Autor: Google Street View Długa lista chętnych do wykonania projektów przebudowy fragmentów DK79 w Świętokrzyskiem

Koniec z nieoświetlonymi przejściami dla pieszych na drogach krajowych. Do końca 2024 r. poza oświetleniem pasów na jezdni, powstaną także także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Rządowy program inwestycji, szacowany na 2,5 mld zł, ma poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach.

– Jednym z priorytetów rządu jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ofiar. Będziemy budować bezpieczną infrastrukturę drogową – oznajmił premier Mateusz Morawiecki (53 l.) po przyjęciu przez rząd Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-24. Program o wartości 2,5 mld zł z zakłada wyposażenie większości z 11 tys. przejść dla pieszych w nowoczesne oświetlenie. – To bardzo ważne, aby kierujący pojazdem ze znacznej odległości widział nie tylko pieszego, który przechodzi przez jezdnię, ale widział pieszego, który zbliża się do jezdni – wyjaśnił wiceminister infrastruktury Rafał Weber (40 l.).

PRZECZYTAJ TEŻ:

Mentzen każe Polakom malować, spawać, jeździć na TIRach. Został bezlitośnie wyśmiany

Seniorze, sprawdź, czy przysługuje Ci 500 plus. Ubodzy emeryci dostaną cały zasiłek

Państwowa inspekcja badania wypadków lotniczych o wypadku śmigłowca

Poza zamontowaniem oświetlenia resort infrastruktury chce budować m.in. bezpieczne skrzyżowania, chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. 

Najnowsze