Będzie nowy RZĄD?! Wielki BUNT w PiS. KONIEC ery Kaczyńskiego?

2020-10-20 19:26 likp
Sejm uchwalił piątkę Kaczyńskiego o ochronie zwierzą
Autor: EAST NEWS 17. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Wieczorne głosowania

Wojna w Prawie i Sprawiedliwości weszła na kolejny poziom. Teraz już wystarczy tylko mała iskra, by w partii wybuchł wielki pożar, który może wszystko zniszczyć. Wydaje się, że już za chwilę PiS straci większość w Sejmie, co najpewniej doprowadzi do powstania nowego rządu. Czy to koniec ery Jarosława Kaczyńskiego? Zdaje się, że szef partii stracił kontrolę nad swoimi parlamentarzystami. Posłowie wprost demonstrują swój dystans wobec szefa.

Po rozłamie w PiS w trakcie głosowania nad tzw. Piątką dla zwierząt wszystko zmierza do tego, że już wkrótce w Sejmie powstanie nowa siła. Mówił o tym m.in. jeden z buntowników w PiS - były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Skoro nie idzie w żaden inny sposób dotrzeć do rozumu i do sumień kierownictwa PiS, które tą ustawą pokazało całkowity brak wiedzy na temat spraw wsi, to może jedyne wyjście, to jest stworzenie jakiejś struktury w Sejmie, która sprawi, że wtedy trzeba będzie - biorąc pod uwagę arytmetykę sejmową – przyjść i zacząć rozmawiać - argumentował w rozmowie z portalem niezalezna.pl (WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ TUTAJ). Zawieszeni w prawach członka PiS rozłamowcy nie zamierzają posypywać głowy popiołem. - Mam świadomość konsekwencji. Obecnie jestem posłem, na kolejnej liście może mnie nie być. Trudno, takie jest życie. Nie zamierzam się umartwiać - podkreśliła w rozmowie z Interią Teresa Hałas, która zwróciła też uwagę na to, że w Sejmie przewaga PiS "jest niewielka".  Przypomnijmy: wystarczy odejście pięciu posłów i obóz rządzący straci większość.

CZYTAJ TAKŻE: Sanepid BOI SIĘ zadzwonić do Kaczyńskiego?! O co chodzi? Mnożą się DZIWNE TEORIE

A nie tylko Ardanowski i Hałas nie boją się Jarosława Kaczyńskiego. - Czy mam być karany za reprezentowanie swoich wyborców? A może powinienem być pokazywany jako wzór postawy posła? - burzy się Lech Kołakowski, poseł PiS od 2005 roku. - Odwołano mnie ze stanowiska szefa lokalnych struktur. Nie wykluczam obecnie żadnego rozwiązania. Poza założeniem koła poselskiego są inne procedury - dodaje tajemniczo. 

Gmina Kulesze Kościelne. Koniec bastionu PiS-u! „Prezesie Kaczyński! Niech pan wycofa się z Piątki dla zwierząt!”

Także zbuntowani senatorowie PiS mają w nosie stanowisko władz partii. Dają temu wyraz w rozmowach z Interią. - - Na razie jestem członkiem PiS. Jak zostanę zawieszony, zastanowię się, co zrobić. Czy dalej być członkiem partii. Myślę, że mogę się jeszcze przydać PiS-owi. Jednak trudno mi być w organizacji, która mnie nie chce. Nie zrobiłem niczego, za co miałbym się wstydzić - zaznaczył Zdzisław Pupa. - Czego mam żałować? Żałuję jedynie, że tak mało nas było. Zawsze stawałem, staję i będę stawał za słuszną sprawą - hardo powiedział Józef Łyczak.

CZYTAJ TAKŻE: Potworna perspektywa Beaty Szydło! WSYPIE kolegów, by UNIKNĄĆ KARY?

Co dalej? Czy buntownicy z PiS stworzą swoje koło? A może przyłączą się do Konfederacji, co pozwoli powołać nowy klub w Sejmie? Jedno i drugie oznacza utratę większości, chyba że rozłamowców będzie mniej niż pięciu. A to wydaje się mało prawdopodobne. Co potem? Nowy rząd? Przyspieszone wybory parlamentarne? W tej chwili wszystko jest możliwe. Wiele wskazuje na to, że nadchodzi koniec ery Jarosława Kaczyńskiego...

Najnowsze