Będzie przełom?! Ma dojść do spotkania Kaczyńskiego z Ziobrą

2020-09-21 17:39 Jot
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: SUPER EXPRESS (2) Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński

To może być przełom w sprawie kryzysu w Zjednoczonej Prawicy, który jest teraz najgorętszym tematem polityki. Po trwającym kilka godzin spotkaniu kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej, w mediach pojawiła się informacja, że może dojść do spotkania szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Co to oznacza? Scenariusze są ciekawe.

Konflikt w Zjednoczonej Prawicy w ostatnim czasie mocno się zaognił. Doszło do tego, że sytuacja jest tak napięta, że nad środowiskiem rządzącym zawisła wizja rozpadu! W poniedziałek do siedziby Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzką zjechali politycy PiS, by rozmawiać o kryzysie. Na miejsce przybyli m.in: premier Mateusz Morawiecki, była premier Beata Szydło, szef klubu parlamentarnego Ryszard Terlecki. Dyskusja trwała kilka godzin, a tuż po 16.00 głos zabrała rzeczniczka PiS, Anita Czerwińska, która na Twitterze napisała tak: - Zakończyła się narada kierownictwa @pisorgpl Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie. 

Kiedy nadejdzie ten stosowny czas? Tego na razie nie wiadomo, wiadomo natomiast, że z pojawiających się w mediach nieoficjalnych informacji wynika, iż może dojść do spotkania szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. W rozmowie z portalem wpolityce.pl osoba znająca kulisy sprawy powiedziała: - Dymisji na dzisiaj nie ma, ale ma dojść do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z ministrem Ziobro. Te rozmowy mają zakończyć spór w koalicji i zadecydować o dalszym rozwoju wypadku. Kiedy może dojść do spotkania? Jak ustalił reporter TVN24 ostatecznym terminem rozmowy może być najbliższa środa. 

Dziennikarz TVP Info, Samuel Pereira przedstawił taki scenariusz losów koalicji, jak napisał na Twitterze komentując plan spotkania Ziobro-Kaczyński: -  Liderowi SP mają zostać postawione twarde warunki. Albo dojdzie do porozumienia albo rząd mniejszościowy i obserwowanie zachowań ziobrystów.

Express Biedrzyckiej - Jarosław Sellin: To Ziobro i Gowin zerwali koalicję. Rząd mniejszościowy może działać sprawnie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze