Berczyński odpoczywa w raju [ZDJĘCIA]

2017-05-19 4:00

Nasza wczorajsza rozmowa z Wacławem Berczyńskim (71 l.), byłym szefem komisji smoleńskiej, wywołała falę komentarzy. Politycy PiS podkreślają, że sam ekspert tłumaczy, iż działał zgodnie z prawem. A posłowie PO żądają dostępów do kolejnych dokumentów w sprawie unieważnionego przetargu na caracale. Tymczasem Berczyński wypoczywa w USA. Jego domy i apartamenty za oceanem warte są w sumie. ponad 15 mln zł!

- W tym wywiadzie przyznaje się, że miał dostęp do dokumentacji (w sprawie zakupu śmigłowców Caracal), i przyznaje się, że wpływał na ten przetarg słowami, że nie mógł przejść obojętnie obok tej sprawy - komentował wywiad z Berczyńskim w RMF FM Tomasz Siemoniak (50 l.), były szef resortu obrony z PO. - Prokuratura może zaprosić każdego na przesłuchanie. Nie mamy nic do ukrycia - komentował z kolei wiceszef MON Michał Dworczyk (42 l.) z PiS, odpowiadając na pytanie dotyczące ewentualnego wezwania na przesłuchanie w sprawie przetargu na caracale Berczyńskiego. Sam ekspert jest gotowy w tej sprawie zeznawać. - Jak trzeba, to pojadę i na pewno udzielę wszelkich wyjaśnień. Miałem do wglądu dokumenty, w których były zapytania ofertowe. Wszystkie miały najniższą klauzulę tajności - mówił nam Berczyński o przetargu na caracale. - Jeszcze zanim PiS doszedł w Polsce do władzy, mówiłem, że to był przekręt na co najmniej miliard dolarów i od tego czasu zawsze to twierdziłem - podkreślił. Obecnie przebywa w USA. Ma tam nieruchomości warte fortunę! Przypomnijmy, że afera z Berczyńskim wybuchła po tym, jak zakomunikował, że to on stoi za decyzją o zerwaniu miliardowego kontraktu na zakup śmigłowców. Następnie wyjechał z Polski. Zniknął. W USA wytropił go "Super Express".

Nieruchomości Berczyńskiego:

dom w Springfield koło Filadelfii wart około 2 mln zł

trzy kamienice w centrum Filadelfii wyceniane na 4,8 mln zł

dwa apartamenty w Cape May w New Jersey warte 2,8 mln zł

dom w Cape May w New Jersey wyceniany na 2 mln zł

dom w Richmond w Kalifornii kupił w 2016 roku za 850 tysięcy dolarów (prawie 3,3 mln zł)

ZOBACZ: Poseł Kukiz'15 wydoił z Sejmu fortunę na hotele

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE