Bezwstydny atak Miedwiediewa na polski rząd! Co on ma w głowie?!

2022-06-23 21:28
Dmitrij Miedwiediew
Autor: Yulia Zyryaniva/Sputnik/AP

Jak informuje Wirtualna Polska, Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji i wieloletni współpracownik Putina, opublikował dziś obszerny post na Telegramie poświęcony "upadkowi zachodnich polityków". We wpisie padły nazwiska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, których ocenił jako "wyrzutków". - To patentowani rusofobowie, plujący jadem antyrosyjskich kalumni, jak Kaczyński i Morawiecki - pisał.

Jak cytuje portal, Miedwiediew pisze, że zmiany zaszły na jego oczach przez ostatnie 20 lat. - To oczywiste, że w Europie nie ma nawet śladu po takich wielkich postaciach jak Helmut Kohl, Jacques Chirac czy Margaret Thatcher. Nie wspominam o nich dlatego, że byli prorosyjscy, chociaż ci najsilniejsi politycy nigdy nie byli rusofobami - zaznaczył.

Dalej wskazywał, w którym kierunku ewoluowało środowisko europejskich liderów. - Zamiast osobistości, które uosabiały ważne polityczne trendy, a nawet epoki, pojawili się ludzie, nazywający siebie technokratami. Niektórzy z nich są dobrymi specjalistami, ale niczym ponadto. I w tym leży problem! - stwierdził. 

Dalecy od najwyższych standardów

Dalej Miedwiediew stwierdził, że "Mario Draghi to nie Silvio Berlusconi, a Olaf Scholz to nie Angela Merkel". "To nowi ludzie. Dalecy od najwyższych standardów administracji publicznej" - ocenił.

Następnie podsumował, że obecnie w UE połowę liderów stanowią "umiarkowani technokraci" i "zajadli fanatycy". A "respekt" dla największych krajów Unii - Francji, Niemiec i Włoch - "spada". "Czy obecny prezydent Ukrainy, przywitałby prezydenta Chiraca w zielonym podkoszulku? Oczywiście nie. To absurd" - twierdzi Miedwiediew.

Sonda
Czy po zakończeniu wojny należy wznowić kontakty gospodarcze z Rosją?

Miedwiediew o polski rządzie

Wreszcie Miedwiediew wypowiedział się także o czołowych polskich politykach, których zakwalifikował jako "wyrzutków". - To patentowani rusofobowie, plujący jadem antyrosyjskich kalumni, jak Kaczyński i Morawiecki - pisał. Swój post podsumował stwierdzeniem, że obecnie "europejski chór" stanowi "tło dla amerykańskich solistów".- To stanowi problem dla Zachodu i dla nas, Rosji - ocenił.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE