Biedroń ZŁOŚLIWIE kpi z nowego abonamentu!

2016-05-30 13:17 Paula
Biedroń ZŁOŚLIWIE kpi z nowego abonamentu!
Autor: Andrzej Zbraniecki

Już wiadomo, że nowa opłata audiowizualna zastąpi dobrze znany abonament. Robert Biedroń postanowił wykpić opłatę i to, że ma zostać doliczona do rachunków za energię. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku umieścił prześmiewczy obrazek.

Robert Biedroń jest jednym z bardziej aktywnych w Internecie polityków. Prowadzi konto na Twitterze, profil na Facebooku. Jako prezydent Słupska często wrzuca do Internetu artykuły promujące miasto, czy informacje o tym, jak Słupsk się rozwija. Ale tym razem postanowił zakpić z opłaty audiowizualnej! Na swoim oficjalnym profilu Biedroń umieścił żartobliwy mem z bohaterką kabaretu Paranienormalni, znaną Mariolką. - Słyszeliście, że opłata za TV będzie doliczana do rachunku za prąd? Wg mnie, zważywszy na poziom TVP, znacznie logiczniejsze byłoby płacenie z rachunkiem za śmieci - brzmi napis na obrazku, który opublikował Robert Biedroń. Myślicie, że publikowanie takich memów przystoi prezdyentowi miasta?

Przypomnijmy, że nowa opłata audiowizualna będzie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, a zapłacą ją wszyscy, którzy mają prąd. Opłata będzie pobierana nie od odbiornika: radia czy telewizora, ale już za samą możliwość słuchania radia, czy ogladania telewizji. - Będzie to bliżej 12 niż 15 zł miesięcznie od każdego punktu poboru prądu - mówił niedawno Krzysztof Czabański, wiceminister kultury, który zajmuje się zmianami w mediach.

Zobacz: Abonament RTV będzie jednak niższy? Kościoły zwolnione z opłaty?

Najnowsze