Bielan, gdzie ty spałeś? Na Wawelu?!

2017-03-13 5:30

Nasi senatorowie to prawdziwi miłośnicy podróży po Polsce! W tej kadencji - oczywiście w ramach pracy - przespali się w polskich hotelach ponad trzysta razy. Na opłacenie ich noclegów poszło z publicznych pieniędzy ponad 100 tys. zł! Najbardziej zastanawiający nocleg jest na koncie wicemarszałka Senatu Adama Bielana, który za trzy doby zapłacił w Krakowie ponad 3 tys. zł.

Ach, kto by nie zazdrościł takiej pracy? Najwyraźniej senatorowie bardzo upodobali sobie wykonywanie mandatu w najbardziej malowniczych miejscach w Polsce. Ustrzyki Dolne, Piwniczna, Zakopane czy Krynica-Zdrój - te piękne uzdrowiska cieszą się sporą popularnością wśród izby wyższej parlamentu. Najwięcej po rodzimych hotelach podróżował senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Czelej (53 l.). Polityk 18 razy przespał się w hotelach na terenie kraju, co kosztowało w sumie ponad 6,5 tys.  zł. Lubelskiemu senatorowi do gustu przypadło pracować w położonej 45 kilometrów od Warszawy miejscowości Sobienie-Jeziory. Tam podróżował kilka razy, choć na próżno szukać jego aktywności zawodowej akurat w tej sielskiej, słynącej z doskonałego pola golfowego wsi.

Z kolei palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o najdroższy senatorski nocleg, dzierży wicemarszałek Adam Bielan (43 l.). Za trzy doby spędzone w jednym z krakowskich hoteli poszło z kasy Kancelarii Senatu dokładnie 3142 zł! Wczoraj próbowaliśmy go podpytać o szczegóły, ale jego telefon milczał.

Senatorowie podobnie jak posłowie mogą liczyć na zwrot kosztów noclegów w hotelach. Warunek jest jeden - parlamentarzyści muszą zadeklarować, że taki pobyt był związany z wykonywaniem mandatu. Dla porównania na hotele dla posłów wydano w tej kadencji prawie milion złotych.

Zobacz: RMF FM: Posłanka PO Krystyna Szumilas potrącona przez samochód. Trafiła do szpitala

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE