Bijatyka na Powązkach. „To agent!” Na sobotę słów kilka

2021-07-24 6:30
Super Opinie - Tadeusz Płużański Powązki Wojskowe
Autor: GRAFIKA SE Maciej Jabłoński

Awantura o pogrzeb na Powązkach Wojskowych! Sporo kontrowersji wzbudziła kwestia pochówku gen. Wacława Szklarskiego, zwanego planistą stanu wojennego. Sprawa budzi tak duże emocje, że podczas uroczystości pogrzebowych doszło do przepychanek i rękoczynów. Nad sprawą samego pogrzebu komunistycznego generała na Powązkach pochyla się też w swym felietonie Tadeusz Płużański.

Tadeusz Płużański ostro o pochówku gen. Szklarskiego! W swym najnowszym felietonie na łamach "Super Expressu" publicysta zwraca uwagę, że był on agentem stworzonego przez sowietów kontrwywiadu wojskowego GZI, funkcjonariuszem Zarządu I Sztabu Generalnego, bliskim współpracownik Jaruzelskiego, zastępcą szefa sztabu Układu Warszawskiego i współtwórcą jego agresywnych planów. Pogrzeb generała na Powązkach wzbudza tak duże emocje, że podczas pogrzebu doszło do bitki. Zgadzacie się ze stanowiskiem Tadeusza Płużańskiego? Zostawcie koniecznie komentarz pod tekstem!

Z Klubu na Powązki

Na Powązkach Wojskowych w Warszawie spoczął Wacław Szklarski.

„Wybitny dowódca, sztabowiec i działacz społeczny. Wychowawca wielu pokoleń żołnierskich. Był członkiem naszego Klubu” – tak żegnał Szklarskiego Klub Generałów i Admirałów RP. A tak Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych: „Honorowy Prezes Zarządu Głównego ZKRPiBWP. Weteran II wojny światowej, żołnierz 1. Armii Wojska Polskiego, przeszedł szlak bojowy z Warszawy do Berlina i Łaby. Ranny pod Mirosławcem podczas walk o Wał Pomorski. Wybitny dowódca, sztabowiec, wieloletni działacz ruchu kombatanckiego. W latach 1999-2007 prezes Zarządu Głównego ZKRPiBWP. Odznaczony: Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą... (…) Cześć Jego Pamięci”.

Czym jest Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych? To bezpośredni kontynuator ponurej sławy PRL-owskiego ZBoWiD-u (Związku Bojowników o Wolność i Demokrację), skupiającego w dużej mierze „utrwalaczy” komunistycznej władzy. A Klub Generałów i Admirałów RP – co to takiego? Na jego stronie można przeczytać: „Gdzie można spotkać w tym samym momencie szefa Sztabu Generalnego WP, dowódcę wojsk lądowych, dowódców rodzajów sił zbrojnych i rodzajów wojsk, byłych dowódców okręgów wojskowych, dowódców dywizji oraz licznych attaché wojskowych – wszystkich co najmniej w stopniu generała brygady? Mogłoby się wydawać, że jest to niemożliwe, lecz istnieje takie szczególne miejsce. Jest nim Klub Generałów Wojska Polskiego”.

Sęk w tym, że to klub generałów komunistycznych. Powinien się nazywać klubem towarzyszy generałów. To właśnie z nimi utrzymywał kontakty prezydent Bronisław Komorowski. To oni „załatwili” w resorcie obrony Tomasza Siemoniaka asystę honorową dla swojego kumpla - komunistycznego generała Floriana Siwickiego. Oczywiście na Powązkach Wojskowych.

Na tej wyjątkowej polskiej nekropolii spoczął teraz Wacław Szklarski. Kim jest, prócz tego, że komunistycznym generałem i byłym członkiem klubu generałów? To agent stworzonego przez sowietów kontrwywiadu wojskowego GZI, funkcjonariusz Zarządu I Sztabu Generalnego, bliski współpracownik Jaruzelskiego, zastępca szefa sztabu Układu Warszawskiego i współtwórca jego agresywnych planów. „Za (...) szczególne zasługi dla socjalistycznej Ojczyzny w okresie stanu wojennego” – takim wpisem Szklarski został uhonorowany w 1982 r. przez Jaruzelskiego w Honorowej Księdze Czynów Żołnierskich.

Wacław Szklarski spoczął na Powązkach, gdyż w ubiegłym roku grób jego żonie Jadwidze przyznało… miasto stołeczne Warszawa, ze względu na... „zasługi męża”, m. in. wspomniany Krzyż Komandorski z Gwiazdą otrzymany od… prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE