Biskup-skandalista z filmu Sekielskich udzieli święceń kapłańskich

2020-05-22 14:20 ełem
Biskup Edward Janiak
Autor: REPRODUKCJA: PRZEMYSŁAW SZYSZKA/SUPER EXPRESS "Zabawa w chowanego". Biskup z Kalisza w sobotę udzieli ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH!

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, Edward Janiak, został przedstawiony w najnowszym filmie braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", jako duchowny, który tuszował przypadki pedofilii wśród księży. Teraz ma on udzielić święceń kapłańskich sześciu nowym księżom. Do wyświęcenia kapłanów ma dojść w sobotę, w Kaliszu.

Bracia Sekielscy pokazali w swoim filmie, że bp Janiak przez trzy lata chronił księdza z Pleszewa Arkadiusza H., oskarżanego o gwałt i molestowanie seksualne. Biskup nie powiadomił - pomimo obowiązku - Watykanu o pedofilskich czynach księdza. Wcześniej miał w podobny sposób chronić też dwóch księży pedofilów z archidiecezji wrocławskiej. 

Teraz biskup Janiak udzieli nowym diakonom święceń. Tak wynika z ustaleń portalu Onet.pl. Na stronie katedry kaliskiej można znaleźć tylko suchy komunikat.

"W sobotę o godz. 11.00 w naszej katedrze oraz w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim sześciu diakonów naszej diecezji otrzyma święcenia kapłańskie. Kandydatów do święceń, którzy dzisiaj rozpoczynają rekolekcje, polecamy modlitwie wiernych. Prosimy też o modlitwę w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych."

- Jest prawdą, że w katedrze święceń będzie udzielał biskup kaliski, a w konkatedrze biskup pomocniczy. Nikt nie odsunął księdza biskupa i ma prawo do święcenia księży dla tej diecezji. Ksiądz biskup podjął taką decyzję, że święci, więc święci - podaje odpowiedź diecezji Onet.

Komentował to m.in. katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Michał Wójcik: Budka zachował się jak mięczak

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze