Premier Morawiecki PODPADNIE twardym katolikom? To przez ten zespół

2019-11-22 21:44 ABR
Mateusz Morawiecki
Autor: Katarzyna Zaremba Mateusz Morawiecki

Tego chyba nikt się po szefie rządu nie spodziewał. Mateusz Morawiecki w młodości słuchał muzyki rockowej. Z polskich zespołów najbardziej lubił Dżem i Republikę, ale słuchał też płyt Perfectu i Lady Punk. Był też fanem zachodnich zespołów: Deep Purple, Led Zeppelin, a nawet… Black Sabbath.

Premier odpowiada dziś na pytania Internautów na Facebooku. Relacjonujemy tę dyskusję na żywo. Jedno z zadanych pytań dotyczyło ulubionych filmów premiera, a także zespołów muzycznych i wokalistów. – „15:10 do Yumy” - klasyka westernu, to był ten film, który mi się najbardziej do dzisiaj podoba. Zresztą w ostatnich latach powstał jego remake, czyli nowa wersja – powiedział Morawiecki.

Jeśli chodzi o ulubione zespoły muzyczne obecnego premiera, to należały do nich m.in. Lady Punk, Perfect i Dżem, na którego koncerty jeździł Morawiecki. Najbliższa była mu jednak muzyka Republiki - zespołu Grzegorza Ciechowskiego.

Z zagranicznych wokalistów premier najbardziej cenił Micka Jaggera z Rolling Stones oraz Johna Lennona. Do ulubionych, zagranicznych formacji młodego Mateusza Morawieckiego, należały: Deep Purple, Led Zeppelin i kontrowersyjny i prowokacyjny Black Sabbath.