Boisz się zakażenia? Ta prosta aplikacja pozwala kontrolować stan zdrowia

2020-03-31 10:54
próbka_analiza_COVID-19
Autor: Stock Photo

Ta aplikacja pomoże chronić zdrowie i życie. W Wojskowym Instytucie Medycznym wdrożono właśnie Medyczną Kartę Samokontroli - aplikację "COVID-19". Prosty program, pobrany na komputer z systemem Windows lub telefon z Androidem pozwala na bieżąco monitorować swój stan zdrowia i uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Jak działa "COVID-19"?

Zasada działania "COVID-19" opiera się regularnym wypełnianiu krótkiej, zawierającej zaledwie 8 pytań, ankiety dotyczącej naszego samopoczucia. Po pobraniu i zainstalowaniu "COVID-19" system będzie esmesowo przypominał nam o konieczności jej wypełnienia. Cała procedura trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Dokładnie tyle potrzebujemy, żeby wzmocnić samokontrolę i ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Skąd można pobrać aplikację? Osoby, które są zainteresowane testowaniem "COVID-19" powinny skontaktować się z Wojskowym Instytutem Medycznym. Jeśli uzyskają zgodę, otrzymają odpowiedni link do pobrania aplikacji. "COVID-19" działa w systemach Windows i Android, w najbliższym czasie uruchomiona będzie również wersja na iOS.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji każdy użytkownik identyfikowany jest przez numer telefonu komórkowego oraz unikalne hasło. Jak je uzyskać?

Na podany adres e-mail należy przesłać dane niezbędne do założenia konta w "COVID-19", są to:

1. Nasz adres e-mail;

2. Numer telefonu komórkowego (służbowego bądź prywatnego) – na ten telefon będą wysyłane ewentualne przypomnienia o konieczności wypełnienia ankiety (SMS) oraz na ten numer zostanie odesłane indywidualne hasło;

3. Wiek bądź Nr PESESL;

Ostatnim koniecznym krokiem rejestracji będzie przesłanie kodu-identyfikatora telefonu, który wyświetlany jest po uruchomieniu aplikacji (zaznaczony w prostokącie na dole).

COVID19 aplikacja
Autor: Wojskowy Instytut Medyczny COVID19 aplikacja

Po zakończeniu rejestracji dwa razy dziennie będziemy proszeni o wypełnienie ankiety, a jej wyniki trafią bezpośrednio do ekspertów z Sekcji Epidemiologii Wojskowego Instytutu Medycznego. Gdy tylko nasze odpowiedzi wzbudzą wątpliwości, odpowiednie służby nawiążą z nami kontakt i poinformują jak powinny wyglądać kolejne kroki.

- Naszym zamiarem było danie pacjentowi wartości, usługi, która może ratować życie - podkreśla w rozmowie z "SE" płk dr inż. Piotr Murawski, szef Oddziału Teleinformatyki WIM.

Ostatnią kwestią jest bezpieczeństwo udostępnianych przez nas danych. Twórcy aplikacji zapewniają, że wszystkie przesyłane informacje udostępniane są wyłącznie Sekcji Epidemiologii WIM w specjalnej aplikacji. Wszystko za pośrednictwem łącza szyfrowanego po pozytywnej autoryzacji nadawcy.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce: Nowe ograniczenia dotyczące sklepów i spacerów. Wysokie kary

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński (Super Raport)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE