Borys Budka uderzył w premiera! Nie oszczędził nawet...

2020-04-06 11:19 Paula
Borys Budka
Autor: Artur Hojny Borys Budka

W Sejmie trwa gorąca dyskusja na temat tego, jak wygląda w Polsce walka z koronawirusem. Po przedstawieniu przez premiera na temat sytuacji emidemiologicznej, swoje oświadczenia wygłaszają kolejne klubu sejmowe. W imieniu Koalicji Obywatelskiej występował Borys Budka i mocno uderzył w premiera.

Poseł Borys Budka nie oszczędził premiera Mateusza Morawieckiego. W czasie dyskusji po wystąpienia szefa rządu na temat sytuacji w Polsce w obliczy epidemii, Budka ostro zareagował. - Puste słowa zamiast konkretnych propozycji, kolejny festiwal ogólników wskazywał mocno. Po czym ostro uderzył w premiera Morawieckiego i nawet wspomniał o jego żonie: -  Pan może być ekspertem od rajów podatkowych, nie trzeba raju podatkowego, wystarczy przepisać majątek na żonę - mówił Budka. - Jesteśmy gotowi do rozmów, ale rozmawiajmy na poważnie - apelował polityk opozycji. 

To jednak nie wszystko, co czeka nas w Sejmie, bo także w poniedziałek posłowie zajmą się projektem głosowania korespondencyjnego, by przeprowadzić wybory prezydenckie, a to wzbudza ogromne emocje. Posłowie będą głosować nad projektem, którego autorem jest Prawo i Sprawiedliwość.