Bosak zaskakująco atakuje premiera: Morawiecki łamie prawo na korzyść lewicy

2021-01-22 11:18 TWO
Bosak Morawiecki
Autor: Marcin Wziontek, AP/Mindaugas Kulbis

Bunt przedsiębiorców rozlewa się na cały kraj. Restauratorzy i hotelarze, ale także sprzedawcy sprzętu RTV i AGD, okazują nieposłuszeństwo wobec wprowadzonych restrykcji, otwierając swoje biznesy mimo zakazu. Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak pytany w Radiu Plus o buntowanie się właścicieli firm ocenia, że to wynik ich desperacji, która sięga zenitu. Świadczy o tym fakt, że decydują się na ten krok mimo zastraszania przez rząd i konsekwencji, jakie mogą ich czekać za wypowiedzenie posłuszeństwa. Zapraszamy do zamieszczania komentarzy w tej sprawie w naszej sekcji komentarzy.  

Przedsiębiorcy już nie wytrzymują w lockdownie. Otwierają restauracje hotele i sklepy, które do końca stycznia powinny być zamknięte. Ale w wielu przypadkach strach zaczyna brać górę nawet przed widmem bankructwa. - Widać, że ci którzy zdecydowali się na nieposłuszeństwo obywatelskie, to nie jest wielka grupa. Jednak ten mechanizm zastraszania stworzony przez rząd działa. Nie dziwi mnie to. Jeżeli ktoś jest na granicy bankructwa i może mu grozić konieczność zwrotu pomocy, a do tego kilkadziesiąt tysięcy złotych kary, to naprawdę trzeba mieć sporą poduszkę finansową, żeby decydować się na jakieś odważne działania. Szkoda z zamknięcia niektórych branż jest zdecydowanie większa niż pożytek – mówi Krzysztof Bosak w programie Gość Radia Plus "Sedno sprawy". - Przypomnijmy, że jeden z właścicieli sal bankietowych z Wielkopolski powiesił się już w zeszłym roku. Jeżeli patrzy się na sytuację czysto z perspektywy ulicy, to wiele restauracji po prostu definitywnie już się zamknęło - dodaje.  

PRZECZYTAJ TEŻ:

Angielski wirus już w Polsce! Czy jest się czego bać? Znany wirusolog ujawnia

Szemrane interesy! Grozi nam lichwiarska mafia zamiast legalnych pożyczek

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak

Poseł Konfederacji pytany o ocenę braku publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w mocnych słowach krytykuje obóz rządzący. - To dwulicowość PIS oraz rządu Mateusza Morawieckiego i brak przywiązania do konserwatywnych ideałów. Potwierdza to też krytykę części opozycji, z którą nie sympatyzuję, że jest to polityczna instrumentalizacja instytucji państwowych, całego systemu prawnego, coś co nazywa się brakiem praworządności. Zgodnie z prawem wyrok TK powinien być opublikowany natychmiast, premier łamie prawo. Łamie je na korzyść lewicy, na niekorzyść środowisk konserwatywnych – ocenia Bosak.

Zobacz, jak mieszka Krzysztof Bosak

Najnowsze
KOMENTARZE