Budka przeżywa CIĘŻKIE CHWILE po odejściu Muchy. Będzie ZEMSTA NA HOŁOWNI? Jest wyraźny komunikat

2021-01-24 8:59 dnr
Borys Budka
Autor: Andrzej Bęben

- Nikt nie namówi mnie do rozmowy o tym, czym jest projekt Szymona Hołowni - mówi Borys Budka (43 l.) w najnowszym wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej. Obecny szef Platformy Obywatelskiej rozlegle komentuje zagrożenie, jakie niesie za sobą ruch Polska 2050 zdobywający miejsca w parlamencie kosztem jego ugrupowania. - Cieszę się, że Szymon Hołownia, który polityką zajmuje się niecały rok, docenia ludzi z doświadczeniem, również ludzi z rządu Donalda Tuska, bo to środowisko jest również mnie bardzo bliskie - mówi Budka, który zamiast wojny, proponuje byłemu kandydatowi na prezydenta współpracę. O zemście za odejście Joanny Muchy nie ma więc mowy.

Borys Budka (43 l.) dziś świętuje 20. rocznicę powstania Platformy Obywatelskiej. Jednak jej obecny przewodniczący nie ma zbyt wielu powodów do radości. Zamiast sondażowych i legislacyjnych sukcesów, ostatnio o partii głośno jest głównie w kontekście "ucieczek" z jej szeregów do ugrupowania Szymona Hołowni. W mijającym tygodni największym takim ciosem było przejście Joanny Muchy do Polski 2050 Szymona Hołowni. - Nadszedł taki moment, w którym zorientowałam się, że ja i PO jesteśmy w innym miejscu. To są dwie inne drogi - mówiła była minister sportu w rządzie Donalda Tuska na konferencji prasowej ogłaszającej klubowy transfer. Jak się z tym czuje przewodniczący PO? Rąbka tajemnicy uchylił w wywiadzie dla PAP. - Każde takie odejście jest bolesne, ale każdy wybiera swoją drogę. Najważniejsze jest, by pamiętać o tym, że jeśli łączą nas wspólne wartości, to też połączy nas przyszłość. Mam nadzieję, że Joanna Mucha będzie dobrym ambasadorem wspólnych działań w przyszłości - komentuje szef PO, który zdradził, że z byłą koleżanką po transferze widział się tylko raz, choć ma nadzieję, że oboje odbędą jeszcze rozmowę na temat jej decyzji. - Wymieniliśmy uprzejmości na korytarzu sejmowym, ale myślę, że po jakimś czasie taka rozmowa będzie potrzebna - twierdzi Budka. 

Najzabawniejsze momenty Expressu Biedrzyckiej - Znikający Budka, krzesło Kowala i "poseł Grzesiowski"

Indagowany o zagrożenie ze strony Szymona Hołowni Budka nie daje się sprowokować do mocnych deklaracji. - Nikt mnie nie namówi na jakieś uszczypliwości w stosunku do Szymona Hołowni - stwierdza Budka a zapytany o to, czy nie obawia się kolejnych migracji z szeregów PO, dyplomatycznie unika konkretnej odpowiedzi. - Pamiętam dokładnie rok 2016 i odejścia, które wówczas nastąpiły. Niektóre były niestety wymuszone, niektóre z własnej inicjatywy do innych - wtedy się wydawało - atrakcyjniejszych ugrupowań. Pamiętam też późniejsze powroty. Tak to już jest w polityce, że gdy pojawia się coś nowego, a do wyborów jest sporo czasu, to niektórzy mogą szukać sobie innego miejsca - mówi Budka, chwaląc przy okazji gusta w doborze współpracowników przez Szymona Hołownię. 

- Cieszę się, że Szymon Hołownia, który polityką zajmuje się niecały rok, docenia ludzi z doświadczeniem, również ludzi z rządu Donalda Tuska, bo to środowisko jest również mnie bardzo bliskie. To sprawia, że z optymizmem można patrzeć na to, co będzie w przyszłości - twierdzi Budka, który następnie wymienia kolejnych polityków związanych z PO, którzy wybrali pójść "drogą Hołowni. To m.in.: Jacek Cichocki - minister z rządzie PO-PSL, Joanna Mucha - minister w rządzie PO-PSL, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz - sekretarz stanu w rządzie PO-PSL.

- Zawsze będę proponował współpracę zamiast bezsensownej wojny. Skoro łączą nas te same wartości, skoro Szymon Hołownia widzi potrzebę opierania na doświadczonych politykach z rządów Donalda Tuska czy Ewy Kopacz, to lepiej jednak rozmawiać już teraz. Zapewne prędzej czy później tak się stanie - przewiduje przewodniczący PO. 

ZOBACZ TEŻ:

Prawdziwy dramat, wielka rozpacz Borysa Budki! W PO wrze! Tusk wróci?!

Choroby współistniejące PO. To nie spodoba się Budce. O problemach PO pisze Tomasz Walczak

Szefuje Platformie Obywatelskiej, takie samochody ma w garażu. Czym jeździ Borys Budka?

Najnowsze
KOMENTARZE