Strajk kobiet. Bunt w całym kraju. Polska PŁONIE a w Sejmie WOJNA

2020-10-28 5:00 MAV
Polska plonie
Autor: redakcja se Polska plonie

Wyzwiska, okrzyki, przepychanki, wreszcie blokowanie sejmowej mównicy, otoczenie Jarosława Kaczyńskiego (71 l.) przez posłanki opozycji i wkroczenie na salę obrad Straży Marszałkowskiej! Takiej wojny w parlamencie między PiS a opozycją dawno nie oglądaliśmy! Wszystko za sprawą trwającego od kilku dni ulicznego buntu setek tysięcy kobiet przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, który, jak widać na naszych zdjęciach, przeniósł się też na salę sejmową!

Strajk Kobiet przybiera na sile! W największych polskich miastach od tygodnia protestują setki ludzi. W niedzielę manifestujący wchodzili do kościołów, głosili swoje hasła, mieli przy sobie banery i ulotki. W Warszawie od kilku dni pod domem Jarosława Kaczyńskiego oraz pod siedzibą PiS również trwają protesty przeciwko zakazowi aborcji. Wczoraj okazało się, że wojna z polskich ulic przeniosła się również do Sejmu!

Wielka awantura w parlamencie

Wszystko zaczęło się od sporu wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (71 l.) z opozycją. - Są posłowie Lewicy i PO , którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS – stwierdził Terlecki, czym wywołał wściekłość polityków opozycji. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (48 l.), która wkroczyła po chwili na mównicę a za nią kilkanaście posłanek z transparentami „To jest wojna” i „Legalna aborcja”, grzmiała o liberalizacji przepisów dotyczących aborcji. Posłanki w pewnym momencie otoczyły też Jarosława Kaczyńskiego, a interwencji Straży Marszałkowskiej zażądał wicemarszałek Terlecki. Wykluczył także z obrad dwójkę posłów PO. - Przed chwilą słyszeliśmy tu posłów PO i Lewicy krzyczących „to jest wojna”. Ludzie opanujcie się, podgrzewacie emocje, zaraz poleje się krew na ulicach! - grzmiał z sejmowej mównicy poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz (44 l.).

Opozycja atakuje Kaczyńskiego

Ale Platforma nie odpuszczała. I przypuściła atak na PiS i Kaczyńskiego. - Za całą sytuację w Sejmie, Trybunale Konstytucyjnym i polskim państwie osobistą odpowiedzialność ponosi Jarosław Kaczyński i PiS. To oni doprowadzili do tego, że TK jest upolityczniony i że ten wyrok został wydany. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest uznanie, że tego wyroku nie ma, i że Trybunał Konstytucyjny nie jest Trybunałem – grzmiał oburzony szef klubu PO Cezary Tomczyk (36 l.). - Straż Marszałkowska została użyta, by chronić Jarosława Kaczyńskiego! Dziś Straż Marszałkowska, która ochrania dyktatora w Rzeczypospolitej Polskiej, jest czymś symbolicznym i strasznym – zaznaczył Tomczyk.PiS odpierało ataki opozycji i krytykowało protesty kobiet na ulicach polskich miast. - Jedynym postulatem jest to, żeby robić burdy na ulicach, profanować świątynie, zakłócać msze święte, niszczyć mienie publiczne i prywatne. To są postulaty. Na pewno nie będziemy szli krok wstecz w stosunku do tego, co się dzieje! – mówiła na konferencji prasowej rzeczniczka PiS Anita Czerwińska (50 l.). - To początek końca Kaczyńskiego. Zostanie przy nim najbardziej radykalny elektorat Rydzyka. Każdy kto ma odrobinę rozumu widzi, że Kaczyński podpalił Polskę. Powiem jedno do PiS-u i tego rządu, słychać to zresztą z ulicy: Wyp….! - skwitował w „SE” europoseł Wiosny Robert Biedroń (44 l.).

Na środę przewidziane są kolejne protesty w całej Polsce.

Najlepsze plakaty, wulgarne hasła. Strajk kobiet
Najnowsze
KOMENTARZE