Kulisy KRĘPUJĄCEJ sytuacji z szefem MSZ i rzeczniczką na lotnisku. "Wypiął się do niej i..."

2020-09-30 20:46 Jot
Monika Szatyńska-Luft
Autor: Prończyk

Cóż to za historia! Nie wiadomo, czy bardziej śmieszy, czy jednak wywołuje uśmiech politowania. Oto w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka" zostało przypomniane zaskakujące wydarzenie. Sprawa dotyczy byłej już rzeczniczki MSZ, Moniki Szatyńskiej-Luft. Z pewnością kojarzą ją widzowie TVP, bo była ona jedną z prezenterek telewizji. Jednak mało kto wie, że jako dziecko występowała w filmach.

Przez niecałe pół roku Monika Szatyńska-Luft była rzeczniczką prasową Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Trafiła na to stanowisko w marcu tego roku, a odeszła z niego na początku września. - Szanowni Państwo, moja misja dobiegła końca. Dziękuję całemu świetnemu zespołowi Biura Rzecznika Prasowego. Dziękuję moim followersom - miło było się tu spotkać! Temu, kto obejmie to konto życzę przynajmniej podwojenia liczby obserwujących. Good night & good luck - napisała wówczas. Z pewnością Polacy mogą ją kojarzyć z tego, że w latach 90. była jedną z bardziej popularnych prezenterek TVP. Piękna blondynka prowadziła m.in. program śniadaniowy "Kawa czy herbata", była tzw. prezenterką oprawy. Co ciekawe, jako dziecko wystąpiła w kilku produkcjach, można ją kojarzyć z roli jednej z córek Niechciców w kultowym filmie "Noce i dnie". Wcielała się w postać młodszej córki, Emilki. W najnowszym tygodniku "Polityka" zacytowana została, jak to określono "smakowita anegdota" z "Przeglądu" dotycząca Szatyńskiej-Luft i jej odejścia z MSZ. J

Jak czytamy: - Opowiada Attache: "pani rzecznik wyleciała z ministrem [Zbigniewem Rauem] w jedną z podróży służbowych. I, trzeba trafu, ministrowi pękły spodnie. Z tyłu. Zażądał więc od rzeczniczki igły z ciemną nicią. Ona takie akcesoria przy sobie miała! Minister odszedł na bok, wypiął się do niej i zakomenderował: pani szyje! On był wypięty, ona szyła, pół lotniska patrzyło. To ją upokorzyło. I rzuciła papierami. Jak widać, w polityce trzeba być przygotowanym na wszystko i warto mieć ze sobą podręczny zestaw do szycia. 

SPRAWDŹ: Znana pisarka UJAWNIA, jaki prywatnie jest Andrzej Duda. NIEWIARYGODNE!

Najnowsze