Były człowiek Gowina: On zrobi wszystko, żeby Zjednoczona Prawica przegrała wybory [SEDNO SPRAWY]

2021-09-03 10:11
Sedno Sprawy Marcin Ociepa
Autor: Sedno Sprawy

Jarosław Gowin odszedł z koalicji, ale wzajemne żale pozostały. Gowin krytykuje rząd i Zjednoczoną Prawicę, ale jego byli koledzy nie pozostają mu dłużni. Marcin Ociepa, były polityk Porozumienia, zarzucał w Radiu Plus swojemu byłemu szefowi spisek przeciwko rządzącej koalicji. - Jest po stronie opozycji i będzie robił wszystko, żeby Zjednoczona Prawica przegrała wybory” - mówił w programie „Sedno Sprawy” Jacka Prusinowskiego.

Marcin Ociepa pytany, dlaczego wybrał lojalność wobec PiS, a nie Porozumienia, przekonywał, że „to nie jest kwestia lojalności osobistych, to kwestia tego jaka na końcu będzie większość parlamentarna”. „Jarosław Gowin dokonał strategicznego wyboru i to pytanie raczej do niego dlaczego zmienił zdanie” - dodał.

Gowin wybrał Tuska?

„Ja pozostaję w klubie, z którego list zostałem wybrany do Sejmu, nie zmieniam swoich priorytetów. Będę robił wszystko, żeby w Polsce był rząd centroprawicowy” - tłumaczył w Radiu Plus Ociepa. Zdradził też, co mówił Jarosławowi Gowinowi przed jego odejściem z rządu i koalicji. „Cały czas mówiłem Jarosławowi Gowinowi, że możemy mieć pewien dyskomfort w obozie Zjednoczonej Prawicy, ale alternatywą są rządy centrolewicowe pod kierownictwem Donalda Tuska. Jest po stronie opozycji i będzie robił wszystko, żeby Zjednoczona Prawica przegrała wybory”.

Pytany, czy dostał propozycję pokierowania Ministerstwem Rozwoju, stwierdził, że to spekulacje. Choć jego zdaniem naturalne. „Dwójka naszych kolegów jest wiceministrami w MR i chcieliby mieć ministra, który będzie z nimi płynnie współpracował. Ja byłem w tym resorcie dwa lata i w tym sensie to naturalne spekulacje, ale decyzji w tej sprawie nie ma” - tłumaczył Ociepa.

Terytorialsi pomagają na granicy

Wiceminister Obrony mówił też o zaangażowaniu wojska w ochronę wschodniej granicy. „Granica jest zabezpieczona jak nigdy wcześniej. Sytuacja jest bardzo napięta i będziemy robić wszystko, żeby pilnować granicy. Te ćwiczenia, które się będą teraz odbywać będą na daleko większą skalę, niż deklaruje to Rosja” - wyjaśnił Ociepa. „Jednocześnie nakłada się na to nowe zjawisko na granicy. Stan wyjątkowy jest kolejnym środkiem, który sięgamy, bo dotychczasowe były niewystarczające. Zwiększyliśmy liczbę żołnierzy na granicy, uruchomiliśmy WOT. Wojska Obrony Terytorialnej od wczoraj są dynamicznie kierowani na ten odcinek, informują mieszkańców, na terenach objętych stanem wyjątkowym, co się dzieje, na co trzeba uważać” - dodał.

Sedno Sprawy - Marcin Ociepa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE