Były marszałek Sejmu znów będzie mógł sobie polatać Kuchciński dostanie 1600 zł podwyżki

2020-09-18 6:00 ełem
Kuchciński znów będzie mógł sobie polatać
Autor: Redakcja SE Kuchciński znów będzie mógł sobie polatać

Kolejny polityk PiS, który spadł na cztery łapy! Przez prawie rok Marek Kuchciński (65 l.) pracował jako zwykły poseł. Ale koledzy nie zapomnieli o byłym marszałku Sejmu. Z szeregowego parlamentarzysty został szefem ważnej komisji, a jego uposażenie wzrosło o 20 procent!

Kuchciński objął kilka dni temu stanowisko przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych. Zastąpi na tym stanowisku Zbigniewa Raua (65 l.), który w sierpniu został powołany na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Poseł z Podkarpacia dorobi tym samym do pensji poselskiej, bo za fuchę przewodniczącego komisji dostaje się dodatek funkcyjny, i to niemały, bo 20 proc. pensji poselskiej. Biorąc pod uwagę, że uposażenie poselskie wynosi ok. 8 tys. zł, Kuchciński dostał 1,6 tys. zł podwyżki! Co więcej, jako szef komisji spraw zagranicznych będzie mógł często latać w delegacje zagraniczne. A to jest wszak to, co były marszałek lubi najbardziej.

Przypomnijmy – Kuchciński został odwołany z funkcji marszałka niemal równo rok temu. Powodem była ujawniona przez media afera z wykorzystywaniem przez niego rządowego samolotu i helikoptera do lotów na rodzinne Podkarpacie. Kuchciński zabierał na pokład także członków swojej rodziny, a media ochrzciły loty marszałka mianem "Air Kuchciński". Sprawą miała zająć się nawet prokuratura, ale śledztwo ostatecznie nie ruszyło. Teraz były marszałek wraca do dużej polityki. I do samolotów?

Najnowsze